“Доба Шевченка” у Тернополі – вистава, аншлаг, сльози та овації (Фото, Відео)

P3090087-n200-річчя з дня народження Тараса Шевченка у Тернополі відзначали по-особливому. Адже святкове дійство “Доба Шевченка” для громади всього міста 9 березня організували місцеві пластуни.

Дійство в Українському домі «Перемога» тривало в неділю до пізнього вечора. Програма була максимально насиченою. До того ж, пластуни долучилися до загальноміського віче та молебню і покладання вінків до пам’ятника Кобзареві.

Читайте також. Живий ланцюг єднання у Тернополі підтримали школярі та студенти (Фото, Відео)

Розпочався захід з інтелектуального змагання «Що? Де? Коли?». Участь в ньому брали пластуни з Тернополя. Опісля пластунам презентували книгу видавництва «Старий Лев» – «Дитячий Кобзар».

Відкрили цього дня і виставку малюнків та мистецьких робіт дітей та молоді Тернополя. Її жителі міста можуть побачити у фойє «Перемоги». Там також пройшла акція «Намалюймо спільну картину».

Театральне дійство розпочалося з благословення священика та вшанування пам’яті «Небесної сотні». Згодом пластуни декламували вірші Шевченка, показували інсценізації, співали. Публіка оплесками зустрічала найпромовистіші слова Тараса, які злітали з уст пластунів. Особливо доречною до нинішніх подій в Україні присутнім видалася фраза: «Борітеся – поборете…». Коли звучали такі пророчі рядки Кобзаря, в очах глядачів блищали сльози…

Завершилося грандіозне дійство, яке зібрало максимально можливу кількість тернополян – для глядачів ледь вистачило місця у залі – виставою з репертуару Тернопільського драматичного театру ім. Тараса Шевченка.