“До Зарваниці вирушають українці з цілого світу”, – архиєпископ Василій Семенюк (Фото)

rada-cerkovПро релігійну ситуацію, стан державно-церковних відносин в області, стан пожежної безпеки культових споруд та заходи щодо його покращення говорили під час Ради Церков, створеної при ОДА, сьогодні, 1 липня, у Тернополі.

Читайте також. Тернопілля: напис “Єдина Україна” у Зарваниці склали понад 2000 дітей і молоді (Фото)

Учасники зібрання – ієрархи християнських конфесій краю, керівники обласних представницької та виконавчої влад, міської ради Тернополя, очільники громадських організацій. Обговорювало поважне товариство також організацію літнього відпочинку дітей релігійними організаціями області.

Йшлося і про стан пожежної безпеки культових споруд області та заходи щодо його поліпшення. Доповідав з цього питання в. о. начальника управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області Віктор Маслей. Він, зокрема, зауважив, що уже в поточному році сталося чотири пожежі культових споруд, під час яких вогонь завдав матеріальних збитків на суму понад 600 тисяч гривень. Фахівець закликав усіх дотримуватися загальних вимог пожежної безпеки.

Читайте також. Особлива відзнака: отця Тадея Ногу зі Зборова нагородили хрестом із прикрасами (Фото)

- Всеукраїнська проща до Зарваниці, присвячена миру та цілісності України, має пройти на найвищому рівні! – наголосив заступник голови облради Олег Боберський.

Олег Боберський звернув увагу членів Ради Церков на те, що всі мають спільно докластися до організації проведення Всеукраїнській прощі на найвищому рівні. Цьогоріч це важливо чи не найбільше, ніж будь-коли раніше.

Читайте також. Тернопільський район: 100-річний ювілей храму відзначали із розмахом (Фото)

- До чудотворної ікони Зарваницької Божої Матері вирушають українці з цілого світу, – зазначив архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк. – У найважчі хвилини та у час радості вже понад сім століть наш боголюбивий народ у цьому благодатному місці підносить свої молитви до милостивого Бога. Господь вказує нам своєю десницею на Зарваницьку землю в історичних обставинах, які переживає Україна сьогодні. Особливо коли вороги зазіхають на миролюбиву Українську Землю, її цілісність та європейський вибір.

У таких історичних обставинах, на його думку, ніхто не може залишатися байдужим, кожен повинен долучитися до Всеукраїнської прощі у Зарваниці, щоб усі ми, об’єднані у молитві, одним серцем і однією душею вимолювали у Всевишнього цілісність, мир і спокій для нашої рідної Неньки-України.

Фото – зі сторінки заступника голови ОДА Наталки Михно у «Фейсбук»