До вишів – без ЗНО: Зеленський підписав закон щодо абітурієнтів із тимчасово окупованих територій

фото: УНІАН

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який дозволяє випускникам шкіл з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей і анексованого Росією Криму вступати в усі українські вищі навчальні заклади без проходження зовнішнього незалежного оцінювання за державним замовленням.

У повідомленні пресслужби Офісу президента йдеться: “Зеленський підписав Закон “Про внесення змін до Закону України “Про вищу освіту” щодо особливостей вступу до закладів вищої освіти осіб з тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, Донецької та Луганської областей” № 744-ІХ, який Верховна Рада ухвалила третього липня 2020 року”.

В ОПУ нагадали, що цей закон ініціював Зеленський. Він зазначив, що Україна “бореться за молодь на тимчасово окупованих територіях, за їхній розум і талант, тому потрібно максимально заохочувати таких випускників переїжджати на підконтрольну Україні територію, вступати і вступати в українські заклади освіти”.

Згідно із законом, абітурієнти з ОРДЛО, Крим та населених пунктів, що перебувають на лінії зіткнення зможуть вступити до будь-якого закладу вищої освіти за квотою, розмір якої визначає Міністерство освіти і науки. Для зазначеної категорії абітурієнтів вступ відбуватиметься за результатами вступних іспитів або на основі ЗНО – за власним вибором. Раніше вступ за квотою передбачався лише для жителів тимчасово окупованого Криму та Севастополя й тільки до обмеженого переліку закладів вищої освіти, пише Суспільне.