До ситуації навколо НБУ причетні спецслужби Росії – СБУ

imagesУ СБУ вважають, що акція під будівлею Нацбанку 26 лютого мала замовний характер і до неї причетні провокатори. Про це повідомив голова СБУ Валентин Наливайченко.

За його словами, російські спецслужби надсилають циркуляри, які спрямовані на роздмухування ситуації навколо НБУ та інших урядових організацій.

«Чіткі інструкції, які надсилаються, стосуються двох аспектів. Перше: задіяння своєї агентури і представників, як правило, спецслужб РФ в банківських організаціях України. Такі особистості через такі циркуляри нами встановлюються і зараз висилаються з держави.

І друге: задіяння всіх тих банківських установ, які за рішенням Нацбанку або Держфінмоніторингу, або інших контролюючих органів нашої держави прибираються з ринку. А по суті, прибираються від відмивання грошей, від розкрадання грошей у першу чергу з Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. І як помста провокують, наймають за подібними циркулярами провокаторів, людей, які приєднуючись до можливо і правдивим акціях наших громадян, провокують, наприклад те, що вчора сталося під Нацбанком», – заявив Наливайченко.

Нагадаємо, під будівлею Нацбанку у четвер ввечері, 26 лютого, сталася штовханина активістів “Фінансового Майдану” з правоохоронцями.

За свідченнями очевидців, міліція намагалась знести бульдозером намет активістів. Четверо осіб постраждали, їх направили до травматологічних відділень медичних установ Києва.

За фактом подій було відкрите кримінальне провадження щодо дій правоохоронців. Також було звільнено з посади очільника Печерського райвідділу міліції.

Преса України