До Росії з України хотіли вивезти військових товарів на понад 100 тис. доларів — СБУ завадила (Фото)

З території України до Російської Федерації кілька жителів Харківської, Київської та Сумської областей намагалися переправити партію військових товарів на понад $100 тисяч.

Контррозвідники СБУ на Харківщині викрили і блокували протиправну діяльність міжрегіональної злочинної групи, повідомляє СБУ. Її учасники незаконно постачали великі партії товарів військового призначення до Російської Федерації.

Зловмисники скуповували комплектуючі на вторинному ринку у приватних комерсантів.Поза митним контролем вони автотранспортом вивозили до Росії комплектуючі. Потім посередник перепродавав обладнання авіаційної, танкобудівної та радіоелектронної галузей оборонним підприємствам РФ.

Правоохоронці провели 16 обшуків за місцями мешкання учасників злочинної групи та зберігання товарів військового призначення на території Харківської, Київської та Сумської областей. У ході слідчих дій вилучено: комплектуючі до військової техніки; штампи для підроблення технічної документації; печатки комерційних структур, бухгалтерські документи, чорнові записи, чеки, засоби зв’язку та інші докази протиправної діяльності.

Спецслужба перевіряє можливу причетність учасників злочинної групи до постачання українським оборонним підприємствам «б/в» комплектуючих до військової техніки. За однією з версій, обладнання ділки скуповували на території Росії та в Україні, а потім «косметично ремонтували» та забезпечували підробленою технічною документацією.