До президентських виборів гривню втримають на рівні 8,3 за долар, – Fitch

гривні в пачкахРосійський кредит  і здешевлення вартості газу для України значно знижує ризик кризи ліквідності в 2014 році.

Це дозволить утримати обмінний курс національної валюти на рівні 8,3 гривні за долар до першої половини 2015 року, повідомляється у прес-релізі міжнародного рейтингового агентства Fitch Ratings.

“Хоча влада теоретично може скористатися послабленням зовнішнього тиску, щоб встановити плаваючий курс гривні, Fitch вважає, що це навряд чи станеться напередодні президентських виборів, що мають відбутися у квітні 2015 року”, – зазначається у повідомленні агентства.

Водночас можливості щодо залучення Україною зовнішнього фінансування лишаються обмеженими. Дефіцит рахунку поточних операцій збільшився до близько 8,6% ВВП в 2013 році.

Зниження ціни на російський газ може скоротити дефіцит поточного рахунку на 2% від ВВП і зменшить розмір імпорту. Однак зниження податкових надходжень не дозволить зменшити дефіцит нижче рівня 7% ВВП.

За розрахунками аналітиків Fitch, враховуючи показники НАК “Нафтогаз України”, дефіцит бюджету у 2013 році перевищив 6% ВВП і збільшиться наступного року.

Кредиту від Росії на $15 млрд було б більш ніж достатньо для рефінансування $6.7 млрд виплат зп зовнішным боргом у 2014 році, хоча уряд змушений буде шукати також інші джерела запозичень для фінансування зростаючого бюджетного дефіциту.

Джерело – Insider.