До побачення, Євробачення: чого має навчити цьогорічний відбір українських артистів? (Відео)

фото: Українська правда
фото: Українська правда

Україна визначилася: на пісенний конкурс “Євробачення-2019” не поїде ніхто з артистів.

Ситуація виглядає доволі нетипово: спочатку співаки виборюють право бати участь у престижному європейському конкурсі у важкій боротьбі, а потім – просто відмовляються.

Думки у суспільстві з цього приводу розділилися. Одні кажуть: не варто плутати політику і творчість, інші стверджують: у цій ситуації що склалася, таки варто.

Адже виконавець-переможець нацвідбору  це не лише співак, але й виразник думки більшості українського суспільства, країни, в якій іде війна з Росією.

Як виявилось, не всі учасники нацвідбору розуміють ці речі. Риторика окремих з них була дивною: а чому, власне, не можна виступати у Росії, не мішайте, мовляв, політику і творчість...

Отже, в цій проблемі є дві важливі площини.

Перша - жорстока реальність. В країні величезна кількість людей, яким відверто начхати, що музикант концертує в Росії, не помічає війну і веде риторику "а що такого, я проти насилля, давайте усі будемо дружити". Тобто одним болить війна, а іншим буде цілком комфортно і в федеральному окрузі Малоросія. Це реальність.

Друга площина, якщо країні і суспільству важливо, щоб музикант, який загортатиметься в наш прапор на міжнародному конкурсі, не лише класно співав, а ще й усвідомлював за що воює країна і артикулював ці сенси, в разі чого, то треба думати, кого запрошувати на національні відбори. Думати до початку, встановлюючи правила і умови. А не після, виправдовуючись.

Журналісти 5 каналу глибше дослідили цю тему.

Пропонуємо переглянути відео: