До медзакладів Тернополя потрапили 15 дітей – вихованці двох дитсадків (Відео)

отруєнняХворих діток, які потрапили з інфекцією у лікарню, в Тернополі побільшало. Тепер їх уже 15 осіб.

Про це повідомив сьогодні, 21 січня, міський голова Сергій Надал, але попросив із висновками почекати до п’ятниці, 23 числа.

Читайте також. Тернопіль: чим отруїлися діти – ще невідомо, але покарати винних обіцяють 23 січня

– Давайте не будемо поспішати з висновками, версій щодо причин отруєння – кілька, – каже мер. – На користь тієї, що ми маємо справу з інфекцією, свідчить те, що вже захворіли й діти, які у день, коли сталося масове отруєння, не були у садочку.

Наразі діти, які отруїлися в дитсадках №38 і 16, перебувають на стаціонарному лікуванні.

Нагадаємо, групове захворювання на гостру кишкову інфекцію в дитячому дошкільному закладі №38 Тернополя зареєструвала Держсанепідслужба Тернопільської області. Станом на 20 січня зареєстрували 10 випадків захворювання серед дітей (віком до 4 років).

Читайте також. Тернопіль: слідчі розбираються, чому отруїлися діти, а прокуратура за всім стежить

– Хворі перебувають в інфекційному відділенні Тернопільської міської дитячої клінічної лікарні з діагнозом “Гостра кишкова інфекція”. Їм забезпечили безкоштовне лікування. Після завершення епідрозслідування закладу направлять відповідні рекомендації від Тернопільської обладміністрації, – повідомив заступник директора департаменту охорони здоров’я ТОДА Віктор Овчарук.

За попередніми даними епідрозслідування, в дитячому дошкільному закладі встановили використання забороненої продукції, небезпечної в епідзначенні. Зокрема, зафіксували факт вживання печінкового паштету, згідно із меню за 14.01.2015 р. (обід). Також виявили розбіжності у представленій супровідній документації (декларації виробника ТОВ “М’ясопродукт” Тернопільський район с. Ступки) із записами в книзі складського обліку, що вже викликає сумніви щодо якості сирої печінки.

Читайте також. У Тернополі восьмеро малят потрапили з отруєнням до лікарні

Для приготування страв використовували курячі яйця негарантованої якості (супровідна документація протермінована, декларація виробника ВАТ “Птахофабрика Тернопільська” від 10.11.2014 р.); відсутній чіткий облік щодо кількості отриманих яєць. Про це повідомила прес-служба департаменту охорони здоров’я Тернопільської ОДА.

Виявлені інші порушення вимог санітарного законодавства:
використання кухонного посуду та розроблювального інвентарю не за призначенням, частково відсутнє їх маркування;
– неправильне зберігання окремих продуктів (молоко в морозильній камері);
– порушення умов відбору та зберігання добових проб;
– невірно проведені розрахунки витрат деззасобів, персонал не володіє методикою приготування та використання деззасобів (відповідно неякісно проводиться поточна дезінфекція).

Читайте також. Тернопілля: лабораторія підтвердила діагноз «сальмонельоз» у 16 хворих

Із метою встановлення фактора передачі інфекції проведено відбір матеріалу для лабораторних досліджень (дитячий дошкільний заклад та об’єкти-виробники): змиви на патфлору з об`єктів зовнішнього середовища, взірці харчових продуктів, добових проб, сировини; проби води. Організовано обстеження контактних в домашніх вогнищах та в дитячому дошкільному закладі, працівників об’єктів виробництва. Встановлено медичні спостереження (протягом 7 діб) за контактними.

Провели заключну дезінфекцію в ДНЗ№38. До адміністрації дитячого закладу направили “Пропозицію про усунення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень санітарного законодавства”, складено протокол про порушення санітарних норм на завідувача ДНЗ.

Довідково. Спеціальна комісія має зробити остаточні висновки щодо факту масового отруєння дітей 23 січня.

Софія Левицька