До космосу успішно злітала найбагатша людина Землі: повна версія польоту (Відео)

Екіпаж після повернення з польоту. Фото – скріншот з відео

Суборбітальна ракета New Shepard компанії Blue Origin 20 липня вперше в історії компанії вивела на космічну висоту капсулу з людьми, серед яких була найбагатша людина світу Джефф Безос.

Як повідомляє “УП“, крім Безоса, на New Shepard до космосу злітали його брат та керівник акціонерного капіталу Марк Безос, а також пілотеса Воллі Фанк (82 роки) і нідерландець Олівер Деймен (18 років). Останні двоє таким чином є найстаршою та наймолодшою людиною, які побували у космосі. Фанк була однією з жінок, які на початку 1960-х готувались стати астронавтками NASA, але яким відмовили через стать. Щодо Деймена, планувалося, що в космос полетить його батько Джо, засновник та голова компанії Somerset Capital Partners, який придбав квиток за майже 28 млн доларів. Але Джо передав місце синові.

Старт польоту планувався на 16 годину за київським часом, ракета вилетіла о 16:11 за Києвом. Ракета-носій злетіла, досягла висоти близько 50 кілометрів, після чого від неї відокремилась капсула з екіпажем. Після цього ступінь і капсула розділились, ступінь опустилась на Землю через 7 хв 23 сек після старту.

Піднявшись на висоту трохи більше 100 км і перетнувши лінію Кармана - умовну межу, з якої, як вважається, починається космос, капсула з екіпажем опустилась на Землю. У цілому політ тривав трохи більше 10 хв. Раніше повідомлялось, що пасажири проведуть в стані невагомості близько чотирьох хвилин.

Раніше у компанії Джеффа Безоса Blue Origin заявили, що їх апарат New Shepard пролетить вище так званої лінії Кармана – 100 км над рівнем моря, які є умовною межею між атмосферою Землі та космосом – на відміну від ракетного літака Virgin Galactic Річарда Бренсона. 

Читайте також: Вперше за маршрутом “Земля – космос” відправили “туриста”. Повна версія польоту (Відео)

Безос став другим мільярдером після Річарда Бренсона, що рушив до космосу протягом липня.

"Я щасливий! Це найкращий день у моєму житті!" -сказав після приземлення Безос.

Бренсон у Twitter привітав Безоса та Blue Origin з успішним польотом. 

Компанія транслювала політ у YouTube, тому є повна версія цього польоту.