До Духовного центру на Тернопіллі на свято приїхало близько 4 тисяч вірян (Фото, Відео)

ЗарваницяДесятки священиків та сотні вірних прибули 13-14 січня до Марійського духовного центру, що у Зарваниці на Теребовлянщині, просити Божого благословення на Новий рік.

Окрім того, люди прагнули привітати архиєпископа і митрополита Тернопільсько-Зборівського кир Василія Семенюка з іменинами. Адже саме того дня Церква святкувала празники св. Василія Великого, Новий рік за юліанським церковним календарем та Обрізання Господнє, йдеться на сайті місцевої парафії УГКЦ.

– Усе! Наступного року їду святкувати Старий Новий рік до Зарваниці, – розповідає отець Олег Харишин. – Наслухався купу історій, а сам, на жаль, бути там не зміг. Звісно, все було по-особливому, хоча б тому, що вся архиєпархіальна родина зібралася разом, щоб молитися та вітати нашого архиєрея. Людину, для якої Церква та проповідь Слова Божого стали суттю його життя.

Читайте також. У Тернополі пройде вже 24-й “Лемківський Йордан”

Нагадаємо, ввечері 13 січня владика очолив урочисту Літургію у соборі Матері Божої Зарваницької, благословив і вітав вірних з прийдешнім святом Нового року. Відтак відбувся різдвяний концерт, святковий феєрверк та вистава “Меланка”. Наступного дня в храмі Пресвятої Євхаристії архиєпископ відправив Архиєрейську Службу Божу. Владика привітав паломників теплими словами і просив для кожного благословенної опіки Пресвятої Богородиці на 2014 рік.

-  Він був прикладом блаженної та щасливої в Бозі людини, - сказав владика у пастирському слові до вірних. - Своєю мудрістю він перевищив всіх своїх вчителів та подивляв їх невинністю свого життя... Та найбільшої мудрості святий Василій набрався зі Святого Письма, над яким зранку до вечора розважав…

Згодом отець розповів про важливі віхи життя святого Василія Великого, його аскетичний спосіб життя та вміння боронити віру Христову перед єрессю Арія.

Читайте також. У храмі, що діє в колишньому тернопільському кінотеатрі, пошкодили статую Богородиці (Відео)

Архиєрею співслужили отець-мітрат Павло Репела, отець-мітрат Михайло Шевчишин ЧНІ, священики-декани Тернопільсько-Зборівської архиєпархії, працівники архиєпархіальної курії, а також отець П'єр Джакоза, ректор духовної семінарії міста Савона (Італія). Йому владика дякував за те, що приймає семінаристів Тернопільської духовної семінарії на літній період для поглибленого вивчення італійської мови. Після Літургії архиєрея від імені духовенства привітав отець-мітрат Михайло Шевчишин. Відтак відбулися освячення води, окроплення вірних і спільна коляда.