До Дня добровольця у Тернопільській ОДА відкрили фотовиставку (Відео)

ф1На виставці, серед інших, є світлини, зроблені українськими бійцями при вохіді з Іловайська.

Фотовиставка, що розгорнута в холі Тернопільської ОДА, працюватиме тиждень. Подивитьсь фото може кожен охочий – вхід вільний, пише сайт ОДА.

З нагоди вшанування Дня українського добровольця у фойє будівлі обласної влади 13 березня урочисто відкрили тематичну фотовиставку «Тут запеклася кров мого народу». Організували виставку Державний архів Тернопільської області спільно з Тернопільською ОДА та за безпосередньої ініціативи добровольчих батальйонів.

Близько 50-ти вражаючих світлин, зроблених в зоні АТО у 2014-2015 роках, відтворюють будні захисників українського народу. Зокрема, тут експонуються унікальні фото, зроблені бійцями АТО під час виходу з Іловайська.

«Це роботи бійців 54-того окремого розвідувального батальйону, а також полку спецпризначення «Дніпро-1». Є також світлини, представлені Міністерством оборони. Частина робіт, що експонуються на виставці, ми підготували для вечора пам’яті Іловайської трагедії (14 вересня 2016 — прим. авт.) та в подальшому передали її на зберігання у Державний архів», — розповів співорганізатор виставки, голова громадської організації «Всеукраїнський союз ветеранів АТО» Володимир Грицина.

Український добровольчий рух організувався, коли почалася російська агресія на Сході України. Війна триває, а ми, у свою чергу, повинні максимально популяризувати пам'ять, збирати й берегти матеріали про наших захисників, зазначив під час урочистого відкриття керівник Державного архіву в Тернопільській бласті Федір Полянський.

Наша головна ідея — зберегти пам’ять про всіх хлопців, які захищали територіальну цілісність нашої держави, воювали та віддавали своє життя на волю України, підкреслив голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна. На їхньому прикладі мають вчитися наші майбутні покоління.

«Крім цього, учасникам бойових дій ми повинні забезпечити гідну підтримку. Минулого тижня вже започаткували певну практику — під час сесії обласної ради для учасників бойових дій виділили 8 земельних ділянок на вулиці Львівська. Робота у даному напрямку буде проводитися й надалі», — наголосив очільник області.

Фотовиставка експонуватиметься до кінця тижня.