До адмінвідповідальності за корупцію на Тернопіллі притягнули 72 осіб (Відео)

оснАж 92 протоколи про корупційні діяння склали за 9 місяців 2014 року на Тернопіллі щодо суб’єктів відповідальності за корупційні правопорушення. Не тішить й інша статистика.

Нагадаємо, у формі громадсько-депутатських слухань днями відбулося засідання постійної комісії Тернопільської обласної ради з питань законності та правової політики, здійснення демократичного цивільного контролю над воєнною організацією і правоохоронними органами держави. Участь у роботі взяли депутати облради, представники духовенства, правоохоронних органів, громадських організацій.

Читайте також. Лікаря, який вимагав хабар, звільнили з «Тернопільського обласного клінічного диспансеру»

Під час засідання розглянули стан виконання обласної «Програми запобігання і протидії корупції на 2013-2014 роки», а також окреслили напрямки викорінення корупційних діянь і практичні заходи щодо боротьби з хабарництвом. Про це повідомив сайт ОДА.

Голова постійної комісії, заступник голови Тернопільської обладміністрації Леонід Бицюра наголосив, що засідання присвячене темі боротьби з корупцією не випадково, адже 9 грудня відзначали Міжнародний день боротьби з корупцією.

- Боротьба з корупцією та хабарництвом – пріоритет державної політики та громадських ініціатив, - зазначив він. - На жаль, зараз наша країна за оцінками міжнародних агентств – лідер корупційних рейтингів. Як свідчить статистика, Україна – на 142 місці за індексом сприйняття корупції. Прикро констатувати, що це ганебне явище вже стало традиційним і прийнятним у суспільстві. Зараз ми шукаємо інвестиції для розвитку країни, але в той же час державний бюджет втрачає мільйони гривень через корупцію і хабарництво. Подолати їх може лише підвищення моральних стандартів суспільства.

Читайте також. Прокуратура проти Тернопільської міської ради – хто ж переможе? (Відео)

Відтак до присутніх звернувся архиєпископ Тернопільський і Бучацький Нестор (Писик). Він наголосив, що у питанні боротьби з корупцією Церква  не стоїть осторонь і готова  надати до співпраці, зокрема у плані просвітницької роботи.

Про виконання обласної «Програми запобігання і протидії корупції на 2013-2014 роки» поінформував начальник сектору з питань запобігання та виявлення корупції, взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи апарату обладміністрації Борис Довгий. Він зауважив, що сектор проводить щоквартальний моніторинг стану дотримання антикорупційного законодавства в області.

Читайте також. Козівський район: студент зібрав з колег 2600 грн і передав хабар викладачу

- За результатами розгляду складених протоколів суди області притягнули до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу 72 особи, - каже він. - Станом на 30 вересня до адміністративної відповідальності за порушення вимог  повідомлення про конфлікт інтересів (ст. 172-7 КУпАП) оштрафували 6 державних службовців райадміністрацій, з них чотирьох звільнили з посад, вирішується питання про звільнення з посад ще двох порушників антикорупційного законодавства.

Як доповів Борис Довгий, у звітному періоді 2014 р. працівники сектору з питань запобігання та виявлення корупції, взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи апарату обладміністрації провели перевірки 79 декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання  фінансового характеру, поданих державними службовцями апарату на предмет наявності конфлікту інтересів, а також здійснили їхній логічний та арифметичний контроль.

У результаті перевірки виправили 22 помилки логічного та арифметичного характеру, фактів наявності конфлікту інтересів не виявили. Відбувся аналіз 299 розпорядчих документів на предмет превентивного виявлення правил і процедур, які можуть містити ризики корупційних правопорушень, а також - 53 співбесіди з кандидатами на посади державних службовців щодо заборон і обмежень для осіб уповноважених на виконання функцій держави, за Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції” тощо. Відтак про роботу у сфері протидії корупції поінформували представники міліції, прокуратури, Служби безпеки України.

Читайте також. «ДАЙ» повернулися на дорогу! Скаргу з Тернополя активісти вже надіслати у Київ

Своє бачення подолання цього негативного явища у суспільстві висловили представники громадських організацій Тернополя. Підсумовуючи засідання, Леонід Бицюра зазначив, що наступне засідання комісії у такому ж форматі відбудеться через два тижні. До цього часу присутні мають можливість внести до нового проекту «Програми запобігання і протидії корупції на 2015 рік».

Софія Левицька

Про це - у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.