До 3 листопада проект держбюджету для другого читання Кабмін не подасть – голова ВР узяв провину за затримку на себе

бюджет-портфель з написом на колінах чиновникаВідповідно до процедцри, проект закону про держбюджет для другого читання Уряд має подати д оВР до 3 дистопада, однак спікер парламенту попросив у нардепів ще 10 днів.

Як заявив сьогодні в ході пленарного засідання голова Верховної Ради Андрій Парубій, прийнятий у першому читанні проект закону він підписав лише вчора, відтак Кабмін до 3 листопада просто не встигне підготувати новий документ з порівняльними таблицями. Відтак, сказав спікер, прем’єр-міністр Володимир Гройсман звернувся до керівництва парламенту з проханням продовжити термін підготовки Кабміном проекту бюджету на 10 днів, оскільки саме 10 днів проект держбюджету бів не підписаний після першого читання.

Читайте також: Українські парламентарі скасували підвищення своїх зарплат з 1 листопада

Щодо причини, через які виникає затримка, то Парубій пояснив, що проект бюджету в першому читанні підписав тільки вчора, бо тільки вчора отримав гарантії від лідерів фракцій, що до постанови буде внесена правка, яка скасовує підвищення депутатських зарплат.

Читайте також: Прийняття держбюджету-2017: які процедури бюджетного процесу вже пройдені, а які ще попереду (Інфографіка)

Проект бюджету на наступний рік у першому читанні ВР прийняла, нагадаємо, 20 жовтня. У другому читанні документ мають прийняти не пізніше 20 листопада.