До 25-ліття виходу УГКЦ з підпілля: історія катакомбної Церкви – на 202 сторінках (Фото)

осн22Представлення унікальної книги про богослужіння УГКЦ в часи підпілля відбулася 12 липня у Марійському духовному центрі Зарваниця.

Видання отримало назву «Літургія підпільної Церкви», а упорядкував його отець-митрат Андрій-Іван Говера. Він – докторант Папського східного інституту Рима (Італія), повідомляє сайт місцевої парафії УГКЦ.

Читайте також. Зарваниця: як працівники облавтодорів Західного регіону отримували благословення від митрополита (Фото)

– Хотілося, щоб читач відчув, як Церква молилася у підпіллі, почув голос і побачив тих людей, які пережили переслідування, – сказав автор, коментуючи своє видання. – Опубліковані спогади допоможуть пережити сьогодні Христа, як переживали наші попередники. Саме завдяки Святій Літургії вони змогли передати нам найцінніший дар – віру.

Отець Андрій-Іван Говера підготував публікацію з нагоди 25-ліття виходу УГКЦ з підпілля. На 202 сторінках можна знайти інтерв’ю, світлини, статті та спогади учасників підпілля. Додається також відео-диск, який містить унікальні фотографії живих свідків, можна почути їхній голос, відчути їхні переживання від споминів, а також почути спів богослужінь, аудіо-файли яких вдалося віднайти.

Читайте також. У Тернополі – реквієм з нагоди 70-ї річниці депортації лемків (Фото)

Ідея видати збірку виникла в автора під час праці над докторською дисертацією. Зафіксовані інтерв’ю із живими свідками катакомбної Церкви, віднайдені факти та документи, які можуть стати цікавими для ширшого кола читачів та істориків.

- Ця книга допоможе читачеві переосмислити своє ставлення до Святої Літургії, спонукає до плекання побожності, - зауважив рецензент видання отець-доктор Іван Січкарик. - Багато відомостей, які вміщає збірка, є не тільки унікальними з історичної точки зору, а й морального-духовної.

Довідково. Презентація відбулася перед делегатами Собору Тернопільсько-Зборівської архиєпархії на тему "Жива парафія - місце зустрічі із живим Христом", який того дня проходив у Зарваниці.