До 17 населених пунктів Львівщини не можна доїхати через залиті дороги (Відео)

383990752Львівщина другу добу протистоїть повені. У регіоні і досі дощить, тож рівень води не спадає.

Така ситуація призвела до того, що в області підтоплено майже п’ять тисяч дворів і більше тисячі житлових будинків. Як повідомляється у сюжеті ТСН, до 17 населених пунктів не можна доїхати через залиті дороги, а у 15 селах люди без газу, ще у 50-ти без світла.

Так, дорога до Самбора досі закрита. У селі Пиняни прорвало дамбу, тому вода затопила всі поля і перелилася через дорогу. Водіїв скеровують об’їзними шляхами.

Ті авто, що ризикнули здолати затоплену дорогу, розвертаються. Водії, кажуть, що глибоко. Мешканці довколишніх сіл на велосипедах їздять розвідувати, куди мчить водний потік.

Гадають, яке наступне село попливе. Щоб об'їхати залиту частину дороги Львів-Самбір-Ужгород треба здолати близько 20-ти кілометрів бездоріжжя. На під*їзді в село Пиняни, де прорвало дамбу, блокпост. Селяни перекрили мішками з землею єдиний об'їзд.

Вони вимагають уваги від чиновників, бо зі стихією опинились сам на сам. За словами селян, чиновники лише показують видимість роботи. На днях привезли кілька мішків з піском, після чого поїхали.

При цьому люди просять привезти їм хоча б дві машини. "Немає піску, немає техніки. Чим сільська рада може чомусь заподіяти в такій ситуації? Цілу ніч, вчорашній день люди в прямому розумінні з нічим виходили на таку стихію", - стверджує Світлана Несторяк, голова Бабинської сільради.

 

У свою чергу люди кажуть, у їхньому селі можна було уникнути підтоплення. Зокрема, чиновники мали б укріпити дамбу, але цього ніхто не зробив. Крім того, немає і відповідної техніки. Рівень води у річках не спадає. За кілька останніх діб в області випало дві місячні норми опадів.

Підтоплені будинки вже оглядають спеціальні комісії, щоб встановити суму збитків. Нагадаємо, масштабні повені загрожують Івано-Франківській, Тернопільській і Одеській областям. Наталка Волосацька, Олександр Бригадир, Львівщина, ТСН, 1+1