Для взяття Талліна і Риги Путіну знадобиться не більше 60 годин, – Пентагон

Заступник помічника міністра оборони США з питань Росії, України та Євразії погодився з лютневим доповіддю дослідницького центру RAND, що зараз НАТО не має достатніх ресурсів, щоб протистояти Росії в країнах Балтії, і Кремлю для взяття Талліна і Риги знадобиться не більше 60 годин.

Про це пише “Гордон” з посиланням на The Weekly Standard.

Як зазначив Карпентер в ході слухань у комітеті Сенату США з міжнародних відносин, Росія в разі нападу на Естонію або Латвію буде випереджати США і за часом, і за відстанню.

Втім, як зазначив співробітник міноборони США, ці переваги будуть нівельовані до кінця 2017 року, коли на східному фланзі НАТО з'явиться бригадна бойова група.

Читайте також: Росія будує біля кордону з Україною ще одну військову базу

З початку 2014 року, коли Росія почала агресію щодо України, відносини між НАТО і Кремлем охололи і продовжують погіршуватися.

Про плани НАТО збільшити чисельність військ в країнах, що межують з РФ, стало відомо наприкінці минулого року. Представники США заявили, що метою їхніх зусиль у Європі є заспокоєння союзників більш широкою активністю щодо стримування будь-яких агресивних дій з боку Росії.

За даними західних ЗМІ, у Польщу та країни Балтії планується перекинути чотири батальйони загальною чисельністю до 4000 осіб. Як повідомлялося, два батальйони нададуть США, по одному - Великобританія і Німеччина.