Для виплат освітянам Тернопілля уряд виділив майже 50 млн грн. Пікету не буде?

vymogyОбласна рада і профспілки Тернопільщини підписали спільні вимоги до уряду та Верховної Ради України сьогодні, 3 грудня.

Під вимогами підписи поставили голова облради Василь Хомінець і голова обласної ради профспілок Андрій Присяжний, повідомляє сайт головного представницького органу Тернопілля.

Читайте також. Тернопільський район освітянам заборгував найбільше — аж 8 млн грн (Відео)

Так, від Верховної Ради вимагають прийняття соціально-збалансованого Державного бюджету на 2015 рік із врахуванням пропозицій профспілок щодо підвищення розміру державних соціальних стандартів. Зокрема, серед вимог до Кабміну: «не допустити зниження рівня життя населення при формуванні показників Державного бюджету України на 2015 рік; забезпечити розмір заробітної плати працівників бюджетної сфери згідно вимог чинного законодавства та запровадити Єдину тарифну сітку в повному обсязі; припинити практику надання відпусток без збереження заробітної плати та застосування неповної зайнятості у бюджетних галузях; вжити заходів для повернення коштів ДП «Тернопільський облавтодор» за виконані роботи».

Є у документі і вимога скасувати постанови уряду від 25 березня 2014 р. за №88 та №89, згідно з якими доплата учителям і бібліотекарям надається з місцевих бюджетів.

Читайте також. Останній день навчання у школярів Тернополя – 6 грудня (Відео)

- Ці постанови викликали соціальну напругу серед педагогів, адже не усі райони області змогли здійснювати такі доплати, – зазначив Василь Хомінець. – Зверталися учителі і до обласної ради, і до профспілок. Одразу я направив телефонограму тодішньому голові парламенту Олександрові Турчинову, до вирішення проблеми долучився і депутат Олексій Кайда. Зрештою, сьогодні можу заявити, що це питання нам вдалося вирішити. На оплату праці працівників бюджетної сфери сьогодні уряд виділив для Тернопільщини майже 50 мільйонів гривень, де врахована і доплата учителям. Завтра на сесії облради ці кошти будуть розподілені між районами.

Андрій Присяжний додав, що профспілки також сприяли вирішенню питання із доплатами педагогам.

Читайте також. Прокуратура проти Тернопільської міської ради – хто ж переможе? (Відео)

- Якщо виникатимуть проблеми, профспілки завжди будуть допомагати їх вирішувати. І  обласна рада, якій виборці делегували представляти їхні інтереси, і обласна рада профспілок, яка представляє інтереси працівників, будуть діяти спільно, – наголосив Андрій Присяжний.

Нагадаємо, освяти з усього Тернопілля планували з’їхатися на пікет під «білий дім» 4 грудня, коли там повинні були відкрити третє засідання сесії облради. Вочевидь, протесту не буде. Втім, ми за цим простежимо і повідомимо читачам «7 Днів-Україна».

Софія Левицька