Для того, щоб люди зрозуміли наскільки бійцям холодно, волонтери у Тернополі вирішили… роздягнутися (Відео)

МусіхінаАби зібрати гроші і пошити бушлати для українських бійців, активістки Самооборони Майдану Тернопільщини організовують особливу акцію.

У суботу, 15 листопада, о 15 год. дівчата вийдуть на вулиці міста в літніх сукнях. У руках триматимуть плакати із текстом: “Холодно? А солдату на передовій?”.

Читайте також. Без жодних порушень збирають допомогу для АТО на вул. Збаразькій у Тернополі – МВС перевірило

У такий спосіб волонтери хочуть привернути увагу тернополян до проблеми воїнів, які мерзнуть у зоні АТО. До участі в акції вже зголосилися дівчата з кількох міст України, а також із Риму. Докладно – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

Якщо й отримують бійці бушлати, то низької якості, – на меблевому синтепоні, який збивається за 2-3 тижні, каже волонтер Ліля Мусіхіна. У Тернопільській Самообороні Майдану знайшли можливість шити якісні бушлати на напіввовняному ватині. Вартість одного разом із комбінезоном – близько 600 гривень. Аби зібрати необхідні гроші і зігріти солдатів, волонтери й організовують акцію.

Читайте також. «Бійцям вкрай необхідні термобілизна, теплі шкарпетки, рукавиці, шапки», — волонтер з Тернополя (Фото)

– У нас не залишилося жодного флісового костюма, тобто якщо зараз прийде солдат, ми не маємо в що його одягнути. Оди-два бушлати – це дуже мало. Оскільки наші хлопці мерзнуть, ми вирішили, що зможемо померзнути трохи і ми. Для цього робимо таку, сподіваємося, Всеукраїнську акцію – вийдемо в літніх сукнях, щоб люди зрозуміли, що хлопцям на передовій справді холодно, – розказує волонтер, представник штабу Самооборони Лілія Мусіхіна. – Їм холодніше, ніж нам, бо ми вийдемо померзнемо: 15 хвилин – одна, 15 хвилин – інша, забіжимо в штаб, погріємося, вип’ємо кави. У них такої можливості немає.

Перші учасниці акції вже зголосилися.

– Перших двоє охочих уже є – це я і Ліля. Третя – Соломія Хома, яка сьогодні ввечері вперше вийде після навчань в інституті. Ну, і наші знайомі, які побачили і хочуть якось долучитися до цього, – каже волонтер, представник штабу Самооборони Анна Чорна.

Долучитися вже хочуть дівчата із кількох українських міст, навіть із Риму.

– Це такий фрагмент живої совісті для тих, хто спить і думає, що в Україні все добре, що його це не стосується. І це, знову ж таки, послання до тих, хто там – нагорі. Хто невідомі рахунки мільйонні має і невідомо куди все діває. Ми все-таки хотіли б, щоб вони дослухалися до нас. Це – волання про допомогу і наш спосіб достукатися до людей, – каже Ліля Мусіхіна. – Ми готові навіть із баняками вийти – постукати тим, кому вуха позакладало. Сподіваємося, що нас почують. Врешті, ми готові і автомат в руки взяти, але зараз мусимо подумати про те, як вдягнути тих, хто зараз на передовій.