“Для Павла це реальний смертельний вирок”, – на рішення суду РФ зреагували МЗС України і батько політв’язня (Відео)

ф1Адвокат заявив, що рішення російського суду про ув’язнення Павла Гриба буде оскаржено в міжнародному суді з прав людини, МЗС України закликало Росію негайно звільнити громадянина України, батько ж Павла Гриба вважає, що без належної і термінової медичної допомоги син помре дуже швидко.

“Закликаю цивілізований світ тиснути на РФ для його якнайшвидшого звільнення”, – написавглава МЗСУ України Павло Клімкін у Twitter.

МЗС України в спеціальній заяві рішення суду Росії, винесене сьогодні Павлу Грибу, назвало неправочинним , а всю справу – сфальсифікованою.

“Вважаємо, що цим судовим рішенням російська сторона грубо порушує права людини – зокрема право на справедливий суд та право на життя. Внаслідок набутих важких захворювань та важкого стану П.Гриб може не витримати етапування та перебування в негуманних умовах російської пенітенціарної системи. Павло Гриб потребує постійного висококваліфікованого нагляду лікарів, регулярного проведення комплексного медичного обстеження та перебування в спеціалізованому медичному закладі.

Вимагаємо негайно скасувати незаконний вирок у справі Павла Гриба, надати постійний медичний супровід, забезпечити його звільнення та безперешкодне повернення в Україну.

Закликаємо міжнародне співтовариство посилити тиск на державу-агресора Російську Федерацію з метою припинення грубого порушень прав людини та звільнення незаконно засудженого громадянина України П.Гриба”, – йдеться в офіційній заяві МЗС України.

Читайте також: Російський суд виніс вирок Павлу Грибу: український політв’язень оголосив голодування (Відео)

Батько Павла Гриба у коментарі телеканалу ZIK заявив, що термін ув’язнення, присуджений його сину російським судом значення не має, бо без належної медичної допомоги Павло Гриб помре за ґратами дуже швидко, а належних ліків Павлу Грибу під час так з ваного слідства не надавали. У результаті під час судових слухань щодня до зали суду Павлу викликали швидку, нагадав Ігор Гриб.

“Якщо Павла не лікувати у спеціалізованому закладі, він просто помре. Ці всі вироки – шість, п’ять, чотири роки – для нього не несуть жодної різниці”, – сказав про стан сина Ігор Гриб.

6 років ув’язнення син не витримає, вважає батько: “Для Павла це реальний смертельний вирок”.