Для кожної з трьох міських зон розробили по три зразки літніх майданчиків (Відео)

майданчикиТернопіль цього року відмовляється не лише від пивних наметів, а й впорядковує літню торгівлю. Для цього місто поділили на три зони. Для кожної розробили власний вигляд літніх торгових наметів.

Читайте також. У Тернополі для літньої торгівлі – 72 атракціони, торгові лотки та автопричепи (Фото)

Літні намети біля кафе, ресторанів і в парках Тернополя запрацюють уже з 15 квітня. Цьогоріч вони матимуть чітко визначений вигляд. І залежатиме він їхнього місця розташування, йдеться у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

- Вигляд літніх майданчиків буде різний для центральної частини міста, для зон парків, тобто ландшафтно-рекреаційна зона, і для зони багатоповерхової забудови, як «Східний» масив, «Сонячний», - розповідає начальник відділу управління архітектури Тернопільської міськради Вадим Захарчук.

Читайте також. Літня торгівля у Тернополі – з 15 квітня до 31 жовтня. На алкоголь і сигарети – табу (Відео)

Для кожної з трьох зон розробили по три зразки літніх майданчиків. Це, кажуть чиновники, - один з кроків до європейського майбутнього нашого міста. Ще один - відмова від пивних наметів.

- Забороняється встановлення ігрових автоматів, продаж алкогольної продукції та тютюнових виробів, окрім майданчиків, які розміщені біля закладів громадського харчування та ресторанного господарства, - пояснює заступник міського голови Тернополя Володимир Камінський.

Врахувати рестораторам слід і ще кілька нюансів.

- Якщо в закладі передбачена ліцензія на продаж алкоголю, пива, сигарет тощо, якщо відповідають всі документи, то вони можуть виносити з закладу і подавати на столики облаштованого літнього майданчика, - говорить начальник управління торгівлі Богдан Ясеновський.

Читайте також. Літня торгівля тепер буде без алкоголю та відповідатиме зразкам (графіка)

Для літніх майданчиків, які не належать закладам харчування, такий бізнес - зась. Доведеться обмежитися безалкогольними напоями, морозивом, снеками тощо. Алкоголь і тютюн – повне табу.

- Забороняється категорично розміщення реклами алкогольних, слабоалкогольних виробів, пива і тютюнових виробів. І торгівля за межами огорожі також забороняється, - каже Олександр Смик.

Межі огорожі, до речі, також встановили. Площа такого майданчика не повинна перевищувати ста квадратних метрів, а дозволена висота - до трьох з половиною метрів. Торгуватимуть у них з 10 до 22 години від 15 квітня до 31 жовтня.