Для історії! Як Янукович підписував Московські угоди (Відео)

московські угоди-фотоСША закликають Віктора Януковича почути українців, які вимагають Євроінтеграції. Росія вже до кінця тижня планує закупити цінних паперів на 3 мільярди доларів. Решту Київ отримає у 2014-му. Євросоюз ще раз повторив – Угоди з Кремлем не відбирають можливості української влади підписати Асоціацію з Брюсселем.

П`ятнадцять мільярдів доларів комерційного кредиту і на третину дешевший газ виділяє Росія Україні. Про це представники Кремля оголосили під час зустрічі президентів Володимира Путіна та Віктора Януковича у Москві. Позику нададуть у вигляді купівлі українських цінних паперів. Також сторони домовилися про врегулювання торговельних обмежень на наступний рік.

Володимир Путін, президент Росії: "Россия и Украина - стратегические партнеры не только по названию, но и на деле. Мы жили вместе в дружбе на протяжении столетий. Большой отрезок времени вообще провели в одном государстве".

Президент Путін заявив, що країни мають координувати зовнішню політику, щільніше співпрацювати на міжнародній арені та відновити всебічну співпрацю у військовій сфері, ключовим фактором якої назвав російський Чорноморський флот у Севастополі. Президент України на стратегічне партнерство погодився, сказав, усі ухвалені рішення не стали для сторін несподіванкою і готувалися заздалегідь.

Віктор Янукович, президент України: "Учитывая весь обьем подготовленных соглашений, особенно в торговой сфере, мы можем считать эту встречу стратегической".

Сполучені штати заявили, московські угоди між президентами Володимиром Путіним та Віктором Януковичем не враховують думки українців, які виступають за євроінтеграцію. Про це під час традиційного брифінгу заявив речник Білого Дому - Джей Карні.

Джей Карні, речник Білого Дому: "Будь-які угоди, укладені між Києвом і Москвою, не задовольнять вимог протестувальників, які вийшли на вулиці по всій Україні. Ми ще раз повторюємо заклик до українського уряду - прислухатися до власного народу, та відновити рух до мирного, демократичного, справедливого й заможного європейського майбутнього, якого прагнуть українці. Також радимо владі негайно розпочати діалог з опозицією та всіма іншими представниками учасників демонстрацій, що виступають за кращу Україну.

Питання вступу України до Митного союзу під час зустрічі - не обговорювали. Надання фінансової допомоги президент Росії пояснив щирим бажанням Кремля допомогти українцям у складний час світової фінансової кризи. Єврокомісар із розширення Штефан Фюле стверджує, всі ці домовленості не суперечать євроінтеграції України.

Джерело: "5 канал"