Для боротьби з борщівником у Тернополі найняли спеціальне підприємство

ф1На знищення борщівника в Тернополі з бюджету міста виділили 200 тисяч гривень. Підприємство, що займається виключно боротьбою з небезпечною рослиною, вже почало знищення борщівника в обласному центрі.

Як повідомляє начальник управління ЖКГ Тернопільської міськради, боротьба з цією рослиною в парках міста і на околицях Тернополя іде повним ходом. Певні труднощі виникають у приватному секторі, де власники не завжди охоче пускають фахівців на свої газони чи городи.

— В нас укладена угода, підприємець тільки цим займається, що знищує весь борщівник. Знищують його в парку  Загребелля, по всьому місту. Якщо попереднього року ми трохи пізно спрацювали і зрізали тільки великі рослини, то цього року знищують в зародку. Але є проблеми. Є багато приватних ділянок, де росте борщівник, ми пропонуємо людям знищувати. Але не всі пускають. Ми б його зрізали і забули. А так — залучаємо муніципальну поліцію, — розповідає Олег Соколовський.

Борщівник вкрай небезпечний тоді, коли вже цвіте. Ефірні виділення рослини обпікають шкіру при легкому контакті, при більшому — просто “роз’їдають” тканини аж до кісток.

Мешканців Тернополя, які помітили борщівник біля свого будинку, просять телефонувати в управління ЖКГ чи у міську раду і повідомляти про місце, де росте небезпечна рослина, за номером 1580.