Для шестисот тисяч українців газ подешевшає вдвічі

Тариф для населення за газ, чиї газопостачальні кампанії збанкрутували, у жовтні становитиме 7 грн 95 коп/кубометр замість раніше заявленого тарифу у 16 грн 56 коп/кубометр.

Таке рішення для цієї категорії населення Кабінет міністрів України прийняв своєю Постановою від 25 жовтня, повідомляє “Економічна правда“.

Як ідеться в повідомленні, рішення Уряду про здешевлення газу вдвічі торкнеться близько 600 тисяч споживачів, чиї домогосподарства залишились без постачальника газу.

Так, з 1 жовтня по 30 листопада 2021 року побутові споживачі, що користуються послугами постачальника “останньої надії”, сплачуватимуть йому 7,96 гривні за кубометр з ПДВ замість 16,56 грн.

Довідково: Постачальник газу останньої надії (ПОН) надає послуги населенню у разі, якщо вони залишилися без газопостачальника. Наприклад, внаслідок банкрутства, закінчення чи анулювання ліцензії, необрання постачальника споживачем після розриву контракту з іншою установою. У 2015 році ПОНом було обрано НАК "Нафтогаз України".

До постачальника "останньої надії", яким є "Нафтогаз України", автоматично переходять усі споживачі збанкрутілих газопостачальників. Це близько 600 тисяч споживачів.

У вересні цей тариф становив 11,78 грн/кубометр. Водночас "Нафтогаз" працює на ринку також як звичайний постачальник газу і пропонує тариф 7,96 грн/куб за річним тарифом.