“Діти мають рости з думкою, що кожен повинен захищати Батьківщину”, – архиєпископ Нестор (Фото)

Нестор– Коли постає випробовування, яке маємо в Україні сьогодні, багато хто проявляє слабкість і малодухість, – визнають священики з Тернопілля. – Проблеми, з якими ми зіштовхнулися, свідчать про брак благородства, самопожертви.

Питання мобілізації, відновлення патріотичного духу та інформаційну політику області обговорили під час “круглого столу” сьогодні, 17 лютого, в Тернопільській обладміністрації. Участь у засідання взяли виконувач обов’язків голови ОДА Іван Крисак, виконувач обов’язків заступника голови ОДА Іван Бабійчук, військовий комісар Тернопільського обласного військкомату полковник Володимир Катинський, представники духовенства, ветерани УПА.

Читайте також. На Тернопіллі головним лікарям райлікарень пригрозили звільненням за провал мобілізації

– У Луганській і Донецькій областях точиться війна, незважаючи на переговори та мирні договори. Президент робить усе, щоб зупинити кровопролиття, тому в країні оголосили мобілізацію, – констатував Іван Крисак. – Але якщо спочатку Тернопільщина одною з перших відгукнулася на події в Україні, то зараз ситуація – набагато гірша. Чоловіки масово уникають мобілізації. Ці проблеми я хочу обговорити з вами. Вірю, що ви підкажете і порадите, як діяти далі.

За словами Архієпископа Тернопільського, Кременецького і Бучацького Нестора, за 20 років незалежності в українського народу не сформоване до кінця відчуття єдності.

– На жаль, сьогодні ми дійшли до тієї точки, коли роз’єднаність руйнує державу. Я завжди під час проповідей наголошую на необхідності ставати на захист держави. Нам дійсно потрібно щепити людям розуміння відповідальності за всю Україну, а не лише за Галичину чи своє місто. Якщо ми не зрозуміємо цього, то ворожі танки приїдуть сюди. Чекати, поки хтось захистить нашу батьківщину, зараз – недоречно. Виховну роботу слід проводити в школах, вузах. Патріотизм має бути непоказним. Діти мають рости з думкою, що кожен повинен захищати Батьківщину, – наголосив владика.

Читайте також. Тернопілля за 27 днів проведення мобілізації виконало план на 52%

Як підкреслив декан деканату Тернополя Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ отець Віталій Козак, ситуація на Тернопільщині свідчить про недостатню патріотичну та просвітницьку роботу.

– Частина свідомих людей бере активну участь у політичних процесах, але треба зважити, що є й великий відсоток несвідомих людей, – зазначив він. – Часто ми звикли прикривати свою слабкодухість гучними словами. Тому важливо, щоб патріотичне виховання було частиною державної концепції. Хотілося б, щоб громадські організації активно прищеплювали патріотизм з дитячих років.

За словами Тернопільського обласного військового комісара полковника Володимира Катинського, боягузів захищати Батьківщину не змусиш.

Читайте також. На Тернопіллі громадські активісти закликають чоловіків не уникати мобілізації

– В області є чоловіки, які підуть захищати країну, але чекають на повістки. Тому наше завдання достукатися до людей, які перебувають у такому, невизначеному стані. Вони – патріоти, однак самостійно не насмілюються взяти до рук зброю, – констатував Володимир Катинський.

Долучилися до діалогу і представники Братства вояків Української Повстанської Армії Подільського краю «Лисоня». За словами ветерана УПА Ярослава Бреги, свідомі молоді люди є, доказ цьому – Революція Гідності.

– Відчуття патріотизму не загубилося, просто його слід відновити. Чим більше на нашу націю тиснуть, тим більше ми встаємо з колін, – переконаний ветеран УПА.

Читайте також. За 20 днів проведення мобілізації Тернопільська область на 50% виконала план

За словами виконувача обов’язків заступника голови ОДА Івана Бабійчука, за останніх півроку в свідомості українців стався великий прорив.

– Ми зробили великий крок вперед, однак він – недостатній, – наголосив він – За 20 років органи державної влади знищили, їм ніхто не довіряє. А ви є моральними провідниками. Сьогодні тут зібралися люди, які своїм прикладом повинні підказувати шлях до відновлення цілої країни.

Значну увагу патріотичному вихованню та військовій підготовці юнаків приділила обласна організація Української спілки воїнів Афганістану. Про це під час “круглого столу” розповів її голова Сергій Лісовий.

– Восени ми відкрили навчальний центр з підготовки до цивільної оборони. Наші вихованці зараз – у зоні бойових дій, деякі займаються волонтерською роботою. З досвіду скажу, що в призовників виникає багато питань, тому потрібно вести роз’яснювальну роботу, – наголосив пан Лісовий.

Читайте також. У навчальні центри з Тернополя поїхали перші мобілізовані за четвертою хвилею (Відео)

Долучилася до “круглого столу” і керівник Всеукраїнського Центру пошуку волонтер Алла Борисенко. Вона наголосила, що потрібно провадити правильні інформаційну політику, бо ми значно програємо російській пропаганді.

– Чимало громадських організацій, політичних діячів лише «піаряться» на мобілізації та допомозі нашим військовим. У той час, як українцям не вистарчає достовірної інформації про перебіг подій на сході та реальний стан речей в Україні. Обласна влада, військкомат, громадські організації, священнослужителі та ЗМІ мають об’єднатися та здійснювати активну просвітницьку роботу, – констатувала Алла Борисенко.

На завершення “круглого столу” учасники зачитали звернення Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій про обов’язок допомоги у захисті Батьківщини. Таке звернення повністю підтримує обласна влада краю.

Софія Левицька