Дільниці для “референдуму” 11 травня облаштовують у школах Донецька. Мер каже, що не може заборонити

Міський голова Донецька
Міський голова Донецька

У деяких донецьких школах вже готуються до організації дільниць для проведення референдуму, а вчителів змушують стежити за порядком. Про це "ОстроВу" розповів один із викладачів школи №12 в Калінінському районі.

"Сьогодні в школі була нарада; директор (Пилипака Тарас Анатолійович, член ПР) заявив педколективу, що в приміщенні школи 11.05 відбудеться голосування (референдум ДНР). Сказавши, що "це питання вже вирішене", що "ми нічого тут змінити не можемо", що сам він "поза процесом", але в нього були "гості від ДНР" (між іншим - місцеві вчителі), отож треба "надати людям можливість проголосувати", - розповів він.

Читайте також. Терористи прозвітували “начальнику” у Росії, що готові самі загинути, але і Донецьк спалити

"Вчителям було запропоновано також з"явитися до школи 11.05 та "організувати чергування" - щоби "у школі був порядок", аби "нічого цінного з речей не пропало", - розповів співрозмовник видання.

Як повідомлялося раніше, інформація про те, що прихильники ДНР для проведення референдуму про "незалежність" самопроголошеної республіки мають намір використовувати риміщення шкіл, де традиційно розміщуються виборчі дільниці, з'явилася в соціальних мережах та на радіоканалах сепаратистів.

Читайте також. 27 мерів міст Донбасу попереджені за сприяння сепаратистам – СБУ

Як заявив сьогодні журналістам Донецький міський голова Олександр Лук'янченко, офіційно в міськраду ніхто від ДНР не звертався, але при цьому градоначальник не виключив, що такі спроби дійсно можуть мати місце, і можливості їм перешкодити немає. "Ви хочете, щоб я заборонив? Щоб розбомбили школи, і в понеділок не розпочався навчальний день в місті Донецьку?", - сказав він.

О.Лук'янченко запевнив, що сьогодні знову проведе переговори з представниками так званої ДНР, і доб'ється того, щоб 12 травня всі школярі змогли вийти на заняття.