Дії Росії можна трактувати як підтримка міжнародного тероризму – ГПУ

imagesУ зв’язку з поширенням інформації Слідчого комітету РФ щодо порушення кримінальної справи щодо військовослужбовців Збройних Сил України ГПУ поширила заяву. У ній наголошується на тому, що участь суб’єктів боротьби з тероризмом в антитерористичній операції на території Донецької та Луганської областей здійснюється у повній відповідності до положень національного законодавства України та норм міжнародного права. Тому посилання на Женевську конвенцію “Про захист цивільного населення під час війни” 1949 року є недоречним, повідомили у прес-служба Генеральної прокуратури України.

Забезпечення конституційного порядку на цих територіях є прямим обов’язком держави відповідно до Основного закону України, законів "Про основи національної безпеки України", "Про боротьбу з тероризмом" та інших актів чинного законодавства.

При цьому, апелювання російської сторони до норм міжнародного гуманітарного права викликають подив з огляду на бездіяльність посадових осіб Російської Федерації, які фактично сприяють безперешкодному проникненню на територію України через кордон незаконних озброєних формувань. Ці дії можуть мати ознаки сприяння міжнародному тероризму.

У такий спосіб, на нашу думку, здійснюється відверта спроба замаскувати безпосередню участь окремих громадян Російської Федерації у злочинах, за якими органами прокуратури ведеться розслідування.

З огляду на це, повідомлення Слідчого комітету Російської Федерації не матиме жодних правових наслідків щодо працівників правоохоронних органів, військовослужбовців та інших учасників антитерористичних заходів в Україні, що діють в межах наданих повноважень.