Діалог з Росією відновлений: тільки вона зможе вивести війська з нашої окупованої території” – Зеленський

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський

Президент Володимир Зеленський заявив, що питання виведення військ з окупованої території Донбасу залежить тільки від Росії. А Мінські угоди поки є єдиним, на підставі чого можна розмовляти з РФ щодо ситуації на Донбасі.

Проте Україна шукає й інші варіанти, повідомив Володимир Зеленський ізраїльському “9 каналу”.

“Мінські угоди в нинішньому вигляді – це єдине, що поки є. Це документ, за яким можливо зустрічатися на рівні Тристоронньої контактної групи в Мінську”, – додав президент. Зазначивши, що Україна розглядає й інші варіанти на випадок, коли Мінські угоди не спрацюють.

Щодо виведення військ з тимчасово окупованої території, тільки Росія це може зробити. Ці війська повинні бути виведені з нашої території,
– зазначив президент.

Водночас Зеленський відзначає, що Мінські угоди наразі є єдиним документом, на підставі якого можна вести діалог з Росією. Та намагатися припинити війну й врегулювати ситуацію на Донбасі.

Зеленський визнав, що після трирічної перерви діалог з Росією відновлений. "Ми домовилися. Ми повернули моряків до Нормандського формату, повернули кораблі, Росія на це пішла", – підсумував президент.