Діагноз міома матки — не вирок: є можливість його позбутися

Діагноз міома матки (фіброміома, лейоміома) ставлять багатьом жінкам. Це доброякісні утворення у вигляді вузлів, що розвиваються у м’язовому прошарку органу. Хвороба зазвичай зустрічається у середньому віці, але може торкнутися й зовсім молодих жінок, до 30 років. І тут варто зрозуміти, що чим раніше звернутися до лікаря, тим більше шансів зберегти матку.

1

Для лікування міоми в сучасній медицині активно застосовується лапароскопічна міомектомія. Це хірургічне видалення міоматозних вузлів, при якому орган та його функціональність зберігаються. Сама операція проводиться без розрізів – через невеликі проколи у животі. Таке хірургічне втручання проводиться в клініці Біляка, на Закарпатті https://bilyak.com.ua/about/.

Як зрозуміти, що у вас міома?

На початкових стадіях захворювання може не проявляти симптомів. Його виявляють випадково — під час обстеження. Ось чому важливо проходити профілактичні огляди в гінеколога 1-2 рази на рік. Якщо ж міому вчасно не виявити, вона починає проявлятися такими ознаками:

♦розлади менструального циклу;

♦ациклічні кровотечі;

♦біль унизу живота;

♦важкість у малому тазу;

♦неприємні відчуття під час сексу;

♦приступи слабкості та запаморочення.

Коли вузлів багато та вони великі, якість життя жінки дуже страждає. Маткові кровотечі проявляються у будь-який момент та створюють багато дискомфорту. Жінка у буквальному сенсі стає залежною від свого хворобливого стану — не може нормально працювати, подорожувати, насолоджуватися життям.

lap_3

Окрім дискомфорту, фіброміоми та лейоміоми несуть багато ризиків для здоров’я. Вони призводять до анемії та заважають зачаттю. Також вузли великих розмірів тиснуть на сусідні органи, порушуючи їх нормальну роботу. До речі, міома за певних обставин може переродитися на ракову пухлину.

Показання до міомектомії

Дуже важливо вчасно діагностувати новоутворення та видалити їх хірургічним шляхом. Річ у тім, що консервативні методи терапії в цьому випадку не діють. Тільки операція може позбавити пацієнтку міоматозних вузлів. Основні показання до міомектомії:

♦репродуктивний вік жінки;

♦відсутність в пацієнтки дітей та наявність планів на материнство;

♦«вдале» розташування вузлів — коли вони піддаються видаленню;

♦функціональність матки.

Але бувають ситуації, коли просто видалити міому вже неможливо. Тому приймається рішення про гістеректомію – видалення матки. Для пацієнтки втрата матки означає неможливість завагітніти у подальшому. Тому краще не допускати цього й видаляти міоми на ранніх стадіях.

У клініці Біляка це роблять малотравматичним методом лапароскопії.

Як проходить операція

Раніше жінкам з таким діагнозом робили великий розріз на животі, щоб отримати доступ до матки. Власне, це до сих пір лякає пацієнток з діагнозом міома — саме через це вони відкладають операцію, й марно. Адже сьогодні є альтернатива — лапароскопія міоми.

spec

Це малоінвазивне втручання, під час якого хірург робить чотири проколи унизу живота, заводить туди інструменти та видаляє вузли. Усі дії проходять під відеонаглядом, що виключає ризик помилки.

Лапароскопічна міомектомія проводиться за таким алгоритмом:

♦Пацієнтку укладають на спину та дають їй наркоз.

♦Робляться проколи, у які заводять троакари. Усередину вводиться відеокамера, вставляються інструменти, закачується вуглекислий газ.

♦Хірург розсікає верхні прошарки матки, доходить до біометрію, вилущує вузли та витягує їх через отвори.

♦Дефекти біометрію підшиваються, робиться контроль гемостазу. Інструменти видаляються, проколи закриваються.

Після такої операції жінка проводить у стаціонарі не більше 3 днів, а вже за місяць повертається до звичайного життя. Зазвичай ті, хто переніс лапароскопічну міомектомію, вагітніють через 1-2 роки.

Якщо ви плануєте видаляти міому, та бажаєте зберегти матку, вам допоможуть у клініці Біляка (м. Ужгород). Головним пріоритетом для її лікарів є органозбереження, а для операцій використовуються сучасні малотравматичні методи. Хірургічне лікування проходить у стаціонарі у комфортних умовах – пацієнткам надають одномісні палати готельного типу. А для прискорення одужання пропонуються фізіотерапевтичні процедури з використанням озону та фітопрепаратів.