Десять тернопільських немовлят отримали свідоцтва про народження з рук міністра

З робочим візитом на Тернопільщині перебуває Міністр юстиції Павло Петренко. Високопосадовець взяв участь у колегії обласної державної адміністрації, де розглядався стан готовності нашого краю до осінньо-зимового періоду. Також мова йшла про реформування органів юстиції, повідомляє прес-служба ОДА.

Під час колегії окремо наголосили на питанні субсидій для населення, завдяки яким, незважаючи на ріст тарифів, сімейні бюджети громадян не постраждають.

Основна мета приїзду представника уряду — обговорення актуальних для області питань та разом із місцевою адміністрацією пошуки шляхів вирішення проблемних моментів. Торкалися й територіальної реформи.

«Децентралізація — це щось нове для України, але вона вже починає давати свої плоди успіху. Найбільш важливо, щоб жителі обласних центрів, маленьких містечок та селищ знали про кошти, які виділяються для області, та в свою чергу мали можливість контролювати їхнє раціональне використання», — зазначив міністр.

В рамках візиту Павло Петренко та голова Тернопільської ОДА Степан Барна відвідали Тернопільський обласний перинатальний центр матері і дитини, де вручили свідоцтва про народження та подарунки 10 новим жителям Тернопільщини – шістьом хлопчикам і чотирьом дівчаткам. Батькам побажали здоров’я для малят, мудрості у вихованні та злагоди в родинах.

Також у вівторок, 13 вересня, урочисто відкрили новий операційний блок в ортопедично-травматологічному відділенні обласного центру ендопротезування та новітніх ортопедо-травматологічних технологій «Тернопільської університетської лікарні». Тепер хірургічний сектор цього відділення оснащений екстра-сучасним обладнанням провідних європейських виробників. На будівельно-ремонтні роботи та апаратуру було спрямовано близько 2 млн грн. Усі витрати покриті завдяки допомозі благодійників.

Читайте також: Завод, на якому побував Президент України,створює на Тернопільщині ще 2 тисячі нових робочих місць (Відео)

Як підкреслив голова ОДА Степан Барна, такий приклад відповідального ставлення та підтримка у вирішенні соціальних проблем Тернопільщини з боку підприємців, аграріїв, промисловців – є вагомим внеском у розбудову краю.

«Я дякую кожному, хто долучився й допоміг, щоб жителі нашої Тернопільщини мали можливість отримувати медпослуги європейського рівня. З боку держави ми також продовжимо фінансування тих об’єктів, які зараз будуються і де йде процес реконструкції. Впевнений, що зовсім скоро Тернопільщина зробить справжній прорив у медицині», — зазначив Степан Барна.

Він акцентував, що цього року увага приділяється третинному рівню медицини, у наступні роки – підтримка буде надана вторинному, аж поки якісна та доступна медицина не дійде до кожного жителя.

Міністр Павло Петренко підкреслив, що шлях, обраний адміністрацією Тернопільської області у сфері розвитку медичної галузі, обґрунтований та економічно-доцільний.

«Відкриття нинішнього оперблоку - це одна із тих перемог, коли ефективна робота місцевої адміністрації, плюс децентралізація у передачі фінансових ресурсів в місцеві бюджети дають результат. Дуже правильно, що Тернопільщина робить ставку на підвищення якості медпослуг. Тому що медицина, освіта та якісні сервіси – це основні, базові завдання всередині країни, і які можна вирішувати на місцях. Національна безпека та оборона – це зовнішні виклики, які держава має брати на себе. Приклад Тернопільщини вартий поширення на інші області», — зауважив міністр.