Дешеві варіанти проїзду через блокпости – блогер

IMG_20151108_135149-768x456Блогер із Макіївки Олег Катеринський розповів про дешеві варіанти проїзду через блокпости. Далі його текст у перекладі українською:

“В умовах економічної кризи доводиться економити. В умовах кризи і війни доводиться економити ще більше. Така правда життя в Донецьку і сусідніх містах. Відчувши на собі дефіцит коштів, починаєш примудрятися в спробах зберегти кожну копійку.

Тим, хто хоч раз перетинав блокпости, зрозуміло, наскільки це дорога і трудомістка подорож. Яка до того ж займає багато часу і не відзначається комфортом.

Сьогодні виїхати з Донецька без пересадок на блокпостах дорожче, ніж доїхати до Львова чи Польщі. Приміром, за місце в «бусі» з Донецька до Слов'янська візьмуть від 350 до 450 грн., До Констянтинівки 300-400 грн. Деякі перевізники пропонують більш комфортний варіант пересування - на машині. Але заплатити вже доведеться від 500 до 700 грн. до тієї ж Констянтинівки.

Вартість таких послуг в наш нелегкий економічний час може собі дозволити далеко не кожен, тому в даному випадку хотілося б утримаються від зайвих витрат. Але що робити, якщо їхати треба, а грошей не дуже то й багато? Вихід є!

Опишу кілька варіантів маршрутів з Донецька в Курахове та Артемівськ.

Не поспішайте погоджуватися на пропозицію першого-ліпшого приватника на підході до вокзалу. За традицією чим ближче до вокзалу, тим дешевше. Але і на території вокзалу не гарячкуйте, там теж варто провести невеликий моніторинг цін.

Все геніальне просто!

З автостанції «Південний», з якої всі донеччани та гості міста звикли виїжджати, крім дорогих приватних рейсів відправляються і дешевші. Про ці маршрути ви можете дізнатися в довідковій автовокзалу, коштує це всього лише 5 рублів. Так, з Донецька до нульового блокпоста в Майорську щодня з 6:00 і до 11:00 ранку відправляються маршрутки, вартість проїзду - 200 рублів або 100 грн.

Доїхати звідти до Артемівська через основний блокпост в Зайцевому (наступний після Майорського) можна двома способами.

Перший спосіб - стати в живу чергу і чекати муніципального автобуса, який курсує раз на 20-30 хвилин, але, як правило трохи затримується. Вміщає автобус до 60 чоловік, так що проїхати доведеться в тісноті. Якщо ви зважитеся залишитися в черзі, автобус довезе вас з Майорського до основного блокпоста в Зайцевому, там ви пройдете контроль і на цьому ж автобусі приїдете в Артемівськ. Вартість проїзду - всього 30 грн. Таким чином, ваша дорога обійдеться вам в 130, а не в 300-400 грн.

Якщо ж ви не хочете чекати - поговоримо про другий варіант пересування. Це все ті ж приватники, але вже місцеві. Точніше місцеві, що облаштувалися. Паралельно живій черзі на муніципальний автобус стоять приватні мікроавтобуси, мінівени, великі автобуси.

Вони-то і пропонують свої послуги, до Артемівська і далі. Але й тут не погоджуйтеся відразу, оскільки вже через 10 хвилин після запропонованої вам суми прозвучить на 20% менша, а після - ще менше.

Простий приклад. Один з приватників озвучив суму в 150 грн. з людини до Артемівська на машині. Через 5 хвилин сума була 120 грн., Через 20 хвилин - 80 грн., А через 25 хвилин 4 людини сіли в машину заплативши по 50 грн. і доїхали до самого Артемівська. Тому не поспішайте. Але й не пропустіть момент! Охочих проїхати дешевше буде достатньо.

Також позначається демпінг цін серед самих приватників, вони ж не можуть стояти півдня на одному місці. До речі, деякі пропонують підвести тільки до основного блокпоста в Зайцевому. На це не раджу погоджуватися, оскільки серед приватників завжди знайдеться той, хто за ту ж суму довезе до Артемівська.

foto-chastniki-768x454

Дешевий проїзд у Курахове.

Нещодавно відновлений проїзд у бік Курахового з кожним днем ​​нарощує оберти, але на щастя ще не настільки завантажений, як напрям на Артемівськ. Тому, якщо вам без різниці, в яку сторону виїжджати з Донецька, то Курахове - хороший варіант. Черги на цьому напрямку не настільки лякають, та й проїзд трохи дешевший, навіть якщо їхати частину шляху на таксі, як це зробив я.

Як відомо, маршрут у бік Курахового проходить через Мар'їнку, яка найближче до Петровського району Донецька. Добравшись до «Амстора» в Петровському районі, я викликав службу таксі, попередньо дізнавшись у диспетчера, чи зможе водій доставити мене до нульового блокпоста в Мар'їнці. Відповідь була ствердна. Дорога до блокпоста зайняла якихось 10 хвилин, а коштувала всього 60 рублів (30 грн.). Звідти я сів до приватника за 10 грн. в маршрутку, який доставив мене та інших до основного блокпосту. Там пересів до іншого приватника, який довіз мене до Курахового за 60 грн., але в черзі ми простояли близько години. Вся дорога через Мар'їнку на Курахове зайняла близько двох годин, що значно менше, ніж на інших напрямах, оскільки набагато ближче до Донецька. Вартість проїзду становила - 60 руб. на таксі (30 грн.) і 70 грн. на маршрутки. Всього 100 грн.
Так що при бажанні можна економити. Головне - знати як і на чому. На кожен товар знайдеться свій покупець, тож не будьте тим, хто платить більше".