Держгеокадастр презентував оновлену версію Публічної кадастрової карти

Під час брифінгу, що стосувався можливостей, які дає користувачам оновлена Публічна кадастрова карта.

У 2013 році в Україні розпочався процес діджиталізації земельного кадастру через відкриття доступу до Публічної кадастрової карти України.

Оновивши інтерфейс та дизайн порталу, Держгеокадастр презентував оновлену версію Публічної кадастрової карти, адаптованої для мобільних пристроїв, яка почала працювати в тестовому режимі із серпня 2019 року.

За останній рік Публічна кадастрова карта доповнена інформаційно-аналітичними шарами:

«Природно-заповідний фонд» — дані про об’єкти з природоохоронним статусом, загальною площею понад 4,28 га. Зокрема доступні відомості про площу, межі об’єкту, його користувача, розташування тощо;

межі об’єднаних територіальних громад- шар відображає відомості про межі об’єднаних територіальних громад, що визначаються по зовнішніх межах юрисдикції рад територіальних громад, які об’єдналися відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад»;

«Землі, що потребують консервації», де визначені місця розташування земельних ділянок, які потребують консервації;

новий інформаційний шар «Охоронні зони ГТС», який містить дані щодо охоронних зон об’єктів магістральних газопроводів.

впроваджено новий функціонал щодо надання відомостей про спеціальні дозволи на користування надрами;

витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку доповнено інформацією, яка містить відомості про спеціальні дозволи на користування надрами (у разі їх наявності).

Наразі оновлення носить інформативний характер, однак вже може допомогти при розробці документації землеустрою. Новий шар кадастрової карти дозволить полегшити роботу з комплексними планами просторового розвитку територіальних громад.

— Власникам та користувачам земельних ділянок слід пересвідчитись чи внесена до Державного земельного кадастру їх земельна ділянка. Одним із найпростіших способів такої перевірки є наявність кадастрового номера земельної ділянки. За його допомогою на Публічній кадастровій карті можна простежити чи все в порядку із ділянкою, — зазначила заступниця начальника головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області Валентина Бліщ. — Наголошу, що згідно з пунктом 10 прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про Державний земельний кадастр», усі державні акти, якими було посвідчено право власності чи право постійного користування земельною ділянкою, видані до набрання чинності цим законом, є дійсними незалежно від наявності чи відсутності кадастрового номера.

Нині з допомогою публічної кадастрової карти можна отримати значну кількість адміністративних послуг в режимі онлайн, не виходячи з дому, уникаючи при цьому довгих черг і складних процедур при отриманні адміністративних послуг.

Різноманіття шарів Публічної кадастрової карти із практичної точки зору є досить значимим для широкого кола користувачів. Адже, якщо такі шари, як «Оглядова карта» або «Карта масштабу М 1:100000», покликані спростити візуальне сприйняття інформації, то такі, як, наприклад, «Розпорядження с/г землями», «Обмеження у використанні земель», дозволяють отримати важливу інформацію щодо конкретної земельної ділянки, зокрема при проведенні перевірки перед її придбанням. Такі опції корисні не лише з метою задоволення власної зацікавленості, а й допомагають уникнути неприємних випадків при купівлі землі.

Галина Стецько.