Державна казначейська служба України зобов’язала одну із ОТГ на Черкащині повернути назад гроші, які виділила на будівництво спортивного майданчика (Відео)

фото із вільних джерел
фото із вільних джерел

Державна казначейська служба України, виконуючи доручення Міністерства фінансів, просить повернути назад до бюджету 200 тисяч гривень,  які надала на початку вересня для Тупичівської об’єднаної територіальної громади. 

У громаді таким рішенням здивовані, адже уже запланували витратити ці кошти на будівництво футбольного майданчика в Тупичівській школі.

Голова ОТГ Лариса Шовкова каже, відмовлятися від грошей громада не збирається.

Відповідний лист, каже пані Лариса, надійшов до громади від казначейської служби 9 вересня.

– Про надання згоди сільською радою на вилучення коштів із рахунку сільської ради, які спрямовані на соціально-економічний розвиток, тобто це кошти, за які будується даний стадіон. Кожна громада планувала ці кошти, розробляла проекти, вони пройшли експертизи, укладені договори на виконання підрядних робіт, зареєстровані в казначействі. Звісно, я, як голова сільської ради, дозволу і згоди на вилучення цих коштів не дала. Але підрядник призупинив роботи, – розповіла голова ОТГ.

Підряднику заплатили 40 тисяч гривень за проектну документацію. За виконані роботи йому винні 570 тисяч гривень. Їх мають перерахувати завтра, каже Лариса Шовкова. Гроші на майданчик збирали 2 роки – нині діти займаються на старому непристосованому стадіоні.

Аби доробити майданчик, не вистачає півмільйона гривень – третини від загальної вартості.

Микола Силенко, консультант із бюджетних питань Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України, наголошує, що Асоціація міст України рекомендує органам місцевого самоврядування добровільно не відмовлятися від грошей.

Усього Державна казначейська служба України просить  об’єднані територіальні громади Чернігівщини повернути назад до держбюджету близько 60-ти мільйонів гривень, сказав консультант із бюджетних питань Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України Микола Силенко. Ми надіслали інформаційний запит до Міністерства фінансів України, аби дізнатися причини таких дій.

Подробиці – у сюжеті UA: Черкаси: