“Держава відсторонилася від нагальних проблем військових”, – тернополянин (Відео)

P1190001-nПредставник Тернопільської правозахисної групи, а нині – мобілізований в одну із військових частин Володимир Малишевський розповів про те, як нині сам почувається, повернувшись із зони АТО у відпустку.

Окрім того, фахівець чудово розуміє, що загрожує загалом суспільству, кожній родині, коли почнуть повертатися додому бійці, які бачили все – війну, смерть, загибель найкращих друзів.

Читайте також. Потрібна допомога: міні-хостел для 30 бійців АТО хочуть відкрити у Тернополі (Відео)

– От, буде відбуватися демобілізація. Квітень-травень – перша хвиля, тобто будуть відпускати тих людей, які рік прослужили. І повірте, ми будемо мати дуже великий наплив військовослужбовців, які перебували в зоні АТО, але залишених без соціальної державної підтримки. Будемо мати тих вояків, які будуть потребувати соціально-державної підтримки як морально і психологічно, так і в деяких випадках фізично. Ми маємо зараз військовослужбовців, які поранені, які залишилися каліками, є сім’ї, які втратили годувальників, – розповів Володимир Малишевський.

Держава,як каже представник Збройних Сил України, відсторонилася від нагальних проблем, а допомога хлопцям потрібна негайно. Сам Володимир прийшов у відпустку, проте є хлопці, яким повертатися нікуди. Поки вони вирішують, як жити далі, тож їм треба десь тимчасово оселитися. Саме для таких в Україні починають створювати мережу міні-хостелів. Один із таких буде у Тернополі. І цю ідею пан Малишевський цілком підтримує.

Уже знайшлися небайдужі люди. Вчителі зголошуються працювати з дітьми бійців, сім’ї яких не можуть оплатити репетиторства, юристи допомагають відновити документи, оформити статус бійця АТО чи оформити пільги, а стоматологи – безкоштовно лікують солдатів.

– Дійсно, є проблема із зубами, це – однозначно. Я сам, перебуваючи там, втратив дві пломби. Звернутися кудись у Тернополі – за гроші. А зарплату затримують. Винагорода за два місяці не поступила. Середина місяця, а зарплата – не виплачена, – розказав Володимир Малишевський.

Мобілізований не хоче когось лякати, він лише прагне, аби люди реально уявляли собі те, з чим ми будемо мати справу незабаром, і чого не позбудемося навіть після перемоги. Так, статус бійців більшості добровольчих батальйонів досі невизначений. Отже, ті хлопці вже півроку воюють, хоча держава наче цього не бачить. А розв’язувати проблеми все одно доведеться…

Про підтримку ідеї зі створенням мілі-хостелу розповів і боєць батальйону «Айдар» Віктор.

Софія Левицька