Держава може взятися за врегулювання цін на Інтернет та мобільний зв’язок

podkljuchenie-internet-v-Makeevke-01

Верховна Рада може дозволити Національній комісії регулювання зв’язку та інформатизації регулювати ціни на послуги мобільних операторів та інтернет-провайдерів, повідомляє “Економічна Правда“.

Відповідний законопроект 3549-1 депутати розглядатимуть на засіданні у вівторок, 7 лютого.

Президент Київської Школи Економіки Тимофій Милованов зазначає, що підпункти 15, 16, 19 та інші підпункти пункту 1 статті 26 дозволяють національному регулятору встановлювати тарифи на послуги операторів ринку. Також стаття 63 пункт 4 прямо прописує державне цінове регулювання для кінцевих клієнтів.

Читайте також: Що побачать українці у нових платіжках за газ

“Держава гарантує універсальне обслуговування, тобто забезпечення універсального доступу споживачів, у тому числі споживачів – фізичних осіб з обмеженими можливостями, до електронних комунікаційних мереж загального користування та надання універсальних послуг нормованої якості за регульованими державою тарифами”, – пише Милованов у своєму блозі на УП.

За його словами, пряме цінове регулювання, суперечить принципам ринкової економіки та призведе до підвищення ризиків для економічного зростання та корупційних ризиків.

Читайте також: В «Укрзалізниці» знову прогнозують підвищення тарифів

“Може статись так, що оператори ринку будуть лобіювати регулятора щодо цін, замість того, щоб боротись один з одним в конкурентній боротьбі на ринку. Також регулятор не буде в змозі швидко та ефективно реагувати на зміни ринкових умов”, – вважає президент Київської Школи Економіки.

На думку Милованова, закон має чітко прописати які саме ціни, за яких умов і як можуть регулюватись, а не надавати регулятору загальну можливість регулювати ціни на ринку.

“Чим більше чіткості буде в цих пунктах, тим краще для економіки і менше ризиків корупції. Також, якщо ціни, особливо, кінцевим споживачам, будуть мати ознаки зговору, то контроль за цим може і має бути здійснений антимонопольним комітетом”, – підсумував він.