Держава компенсувала українським садівникам затрати на саджанці

 

фото з мережі Інтерент
фото з мережі Інтерент

На ці цілі садівники отримали понад 70 млн гривень компенсації вартості саджанців, повідомляє Міністерство аграрної політики і продовольства України. 

Тут відбулося засідання комісії з розподілу коштів за бюджетною програмою «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників» для компенсації витрат сільськогосподарських підприємств на закуплений посадковий матеріал.

За словами віце-президента асоціації Геннадія Юдіна, попередньо в комісії було зареєстровано 163 заявки. Проте встигли оформити документи в районних комісіях з садівництва, а районні комісії подали на розгляд до першого липня 2018 року тільки 60 суб’єктів підприємницької діяльності на загальну суму 100,748 млн грн.

«В результаті, комісією був затверджений обсяг компенсацій садівникам на загальну суму 70,087 млн грн», — відзначають в Українській горіховій асоціації.

Лідерами за обсягом виділеної компенсації стали підприємства, що займаються ягідництвом. Їм було виділено 22,1 млн грн — 31,5% від фактично виділеної компенсації. Горіхівникам (горіх волоський і фундук) було виділено 19,8 млн грн — 28,3% від фактично виділеної компенсації.

Таким чином, компенсована вартість саджанців в горіхівництві фактично посаджених 702,34 гектар садів в першому півріччі ц.р., тобто приблизно 28,2 тис. грн за кожен 1 гектар саду.

«Однак це не вся площа горіхових садів, посаджених на початку року. Не всі горіховоди встигли підготувати документи, за деякими районна комісія не встигла розглянути подані документи», — наголошує Геннадій Юдін.