Депутати просять повернути Почаївську лавру у державну власність (Відео)

P7030055-nТернопільська обласна рада звернулася до прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка сьогодні, 3 червня.

Читайте також. Тернопілля: депутати передали понад 4 млн 700 тис. грн на потреби батальйону тероборони (Відео)

Звернення стосується скасування розпорядження Кабінету Міністрів від 17 липня 2003 р. за №438-р «Про виключення із складу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника споруд Почаївської Свято-Успенської лаври». При цьому 65 депутатів були «за», а 9 обранців краян не голосували.

Виступити з цього питання мали бажання кілька депутатів. Слово дали позафракційному Степанові Барні, свободівцю Богдану Гачкевичу та голові спеціальної комісії, створеної свого часу через ситуацію із Лаврою, Олегу Боберському (УНП). Усі наполягали на тому, що повернення комплексу у власність держави убезпечить його від подальшої приватизації. Мовляв, святиня - українська, тому має належати всьому народові.

- Про якусь зміну конфесії чи щось інше не йдеться, - наголосив голова облради Василь Хомінець. – Це я кажу для того, щоб не було жодних спекуляцій з цього питання.

У зверненні, зокрема, йдеться (цитуємо): «Ми, депутати Тернопільської обласної ради, вкрай стурбовані ситуацією, яка складається довкола питання майбутнього Свято-Успенської Почаївської лаври. Почаївська лавра з часу заснування була осередком українського православ’я. Однак через багаторічну окупацію духовної святині комісарами «русского міра», це молитовне місце цілеспрямовано перетворювалося в осередок антиукраїнства, міжконфесійної неприязні,  розбрату та протистояння на Тернопільщині.

Читайте також. У Тернополі придбали казначейських зобов’язань на суму 650 тис. грн, а план – 2 млн грн (Відео)

Ці тенденції підсилилися у зв’язку із прийняттям Кабінетом Міністрів України розпорядження від 17 липня 2003 року №438-р «Про виключення із складу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника споруд Почаївської Свято-Успенської лаври». У грудні того ж року урядом Януковича відбулася передача комплексу споруд лаври у безкоштовне користування представникам Української православної церкви Московського патріархату, про що укладено договір між Держбудом і Свято-Успенською Почаївською лаврою. Договір діє 49 років –  до 1 січня 2052 р.

Такі дії Януковича мали на меті знівелювати не лише українську історію, а й українську церкву. Українські християнські центри – Зарваниця, Почаївська, Святогірська та Києво-Печерська лаври, Софія Київська – це духовне багатство українців. До Українських святинь із молитвами йдуть паломники з усього світу, тому вони повинні належати лише українському народові.

Хочемо нагадати, що 29 травня 2001 р. Кабінет Міністрів відніс комплекс пам’яток культурної спадщини у містах Кременці та Почаєві до відання Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника. Відтак згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України  у 2002 році усі пам’ятки були передані зі спільної власності територіальних громад сіл та міст Кременецького району у державну власність з віднесенням до сфери управління Держбуду України.

З огляду на зазначене ми, депутати Тернопільської обласної ради, вимагаємо скасувати розпорядження Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року №438-р «Про виключення із складу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника споруд Почаївської Свято-Успенської лаври» та повернути попередній правовий статус».

До речі, також депутати проголосували за те, щоб це звернення надіслати і усім народним депутатам від Тернопільщини. Вони, за задумом партійців, мали б проконтролювати, як звернення розгляне уряд, відвідати його засідання.