Депутати “пошкребли” у казні Тернополя і додали грошей на медицину (Відео)

PB280034-nУ медичних закладах Тернополя незабаром впровадять електронну реєстрацію. Гроші на це передбачили при внесенні змін до бюджету-2014.

Нагадаємо, на черговій, 53 сесії Тернопільської міської ради сьогодні, 28 листопада, депутати додатково виділили 99 тисяч гривень на формування єдиної комп’ютеризованої системи електронної черги у закладах охорони здоров’я міста.

Читайте також. Тернопіль: у списку присяжних – здебільшого вчителі, комунальники, юристи (Відео)

Доповідала з цього питання фінансовий заступник міського голови Вікторія Остапчук. Вона перелічили всі пункти за якими внесли зміни. Стосувалися вони здебільшого розподілу субвенції, що надійшла із державного бюджету.

- Збільшити доходи загального фонду міського бюджету на 4937,9 тис. грн за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, - каже вона. – Зокрема, на виплату державної допомоги сім’ям із дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам і тимчасової державної допомоги дітям – 1600 тис. грн; на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій - 3337,9 тис. грн.

Читайте також. Екс-регіонали у Тернопільській міськраді затрималися до земельних питань (Відео)

Проте певні суми на потреби міста виділили і з власних надходжень Тернополя. Гроші отримали освіта, медицина, управління ЖКГ тощо. Мерові найбільше сподобалося, що незабаром у нас буде електронна реєстрація пацієнтів у медичних закладах Тернополя.

- Завдяки такому рішенню ми зможемо створити електронну чергу у закладах охорони здоров’я, де пацієнт зможе дізнатися графік роботи та записатися на прийом до лікаря он-лайн. Також буде сформована електронна реєстратура, яка полегшить обслуговування пацієнтів у медичних закладах, зменшить «живі черги» під дверима до лікарів, - каже Сергій Надал.

Читайте також. Згоду на «обрізання» Тернопільської міськради має дати обласна рада (Відео)

Варто додати, що депутати виділили з міського бюджету 214 тисяч гривень, щоб забезпечити соціальні незахищені верстви населення безкоштовними рецептами на лікувальні препарати. Такі витрати мали б забезпечувати із державного бюджету, але уже кілька місяців Кабмін не здійснює проплату таких видатків, тому міськрада виділила необхідні кошти з місцевого бюджету.

Софія Левицька