Депутати облради висловили недовіру голові Тернопільської ОДА Валентину Хоптяну (Відео, Фото)

P1250107-n«За» недовіру голові Тернопільської ОДА Валентину Хоптяну проголосував 81 депутат із 83 присутніх на сесії 25 січня.

Читайте також. Легітимною Народну Раду України визнала Тернопільська облрада

Варто вказати, що цього питання від початку у порядку денному засідання не було. Його запропонували включити до розгляду депутати від ВО «Свобода» після перерви і наради. Причому вчинили вони так після того, як попередні пункти пішли «на ура» – фактично одноголосно.

Можливість обговорили питання щодо висловлення недовіри голові адміністрації у всіх депутатів була. Встигли вони навіть ухвалити рішення у двох ключових комісіях облради – соціально-економічного розвитку та регламентній. Висловитися з трибуни змогли представники всіх фракцій і позафракційні.

Як усе відбувалося, ви можете бачити на відео, які зробив кореспондент ІА «7 Днів-Україна».

– Центральна влада себе дискредитувала, і представники цієї влади на місцях несуть таку ж відповідальність. Голова ОДА повинен би сам піти – і це було би чесно перед громадою Тернопілля, яка повстала проти  кривавих злочинів влади – таким був основний лейтмотив  виступів народних обранців.

Фактично представники опозиційних сил намагалися переконати депутатів із фракції «Єдиного центру» та Народної партії підтримати їх і врахувати думку громади, яка вийшла на Майдан.

Читайте також. Членів Партії регіонів на Тернопіллі “попросять” з керівних посад

У таємному режимі особистим голосуванням депкорпус врешті висловив недовіру Валентину Хоптяну. “За” проголосував 81 депутат. Один бюлетень був без будь-яких позначок, тобто його визнали зіпсованим. Один депутат висловився проти усунення «губернатора» з посади.

Володимир Стаюра закликав колег не боятися, бо Валентин Хоптян вже більше ніколи не зявиться на своєму робочому місці. Тож і не зможе тиснути на когось, “поводитися із нами, як з бидлом”…

Довідково. Варто пояснити, що результат голосування, який фіксує дві третини голосів депутатів від загалу (120 обранців має бути в облраді – прим.) означає автоматичну відставку Валентина Хоптяна. Такою є Конституційна норма.  Щоправда, ніхто не забороняє «губернатору» оскаржити це рішення у суді. Втім, процедура була дотримана на 100%, причому за присутності не лише депутатів і преси, а й численних тернополян, які спостерігали за ходом засідання.

Аже 76 депутатів підтвердили результати голосування про недовіру “губернаторові”, ухваливши протокол лічильної комісії. Отже, тепер усі документи надішлють в Адміністрацію Президента. І він буде зобов’язаний відреагувати на волевиявлення громади та облради.