Депутата не послухали: тернополяни отримують землю під гаражами – кожен у свою власність

P4220010-nТернополяни безкоштовно отримують у приватну власність земельні ділянки для будівництва та обслуговування індивідуальних гаражів, які перебувають у складі гаражного кооперативу.

На цьому наголосили на сайті міської ради сьогодні, 22 грудня. Нагадаємо, одне з питань останньої сесії стосувалося цієї проблеми.

Читайте також. Тернопільська міська рада дала остаточний дозвіл на забудову площі Героїв Євромайдану

– Згідно зі ст. 121 Земельного кодексу України тернополяни мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель комунальної власності для будівництва індивідуальних гаражів, площею не більше 0,01 га, – розповідає начальник відділу земельних ресурсів Віктор Кібляр. – Тому земельні ділянки під гаражами у кооперативах, у тому числі й гаражного кооперативу «Кенотрон», власники отримують у приватну власність безкоштовно.

За словами Віктора Кібляра, земельна ділянка під гаражем надається у власність кожному члену кооперативу окремо, а не гаражному кооперативу загалом. Адже лише у цьому разі власники зможуть здійснювати правочини, а також мати пільгу на сплату земельного податку.

Читайте також. «Самовільне заняття» — так назвали міліціонери забудову дитмайданчика у центрі Тернополя (Відео)

– Члени гаражного кооперативу отримують у власність індивідуально земельну ділянку. Якби ми передавали земельну ділянку у приватну власність кооперативу повністю, то індивідуальні власники не змогли б здійснювати будь-які правочини з купівлі/продажу гаражів, – додає Віктор Кібляр. – Також кожен індивідуальний власник буде мати пільгу на сплату земельного податку, а гаражний кооператив скористатися такою пільгою не має права. А соціально незахищених городян взагалі звільняють від сплати цього податку.

Нагадаємо, саме при ухваленні цього питання на сесії міської ради 18 грудня виникла дискусія. Депутат Петро Ландяк помітив негаразди у справі про приватизацію землі гаражного кооперативу «Кенотрон» і підняв питання про недоцільність приватизації тієї землі. Петро Ландяк депутатам і міському голові подав два розрахунки оплати за користування землею: на ту схему, яку запровадила влада міста, і на свою пропозицію. На його думку землю слід було передавати кооперативу.

Читайте також. Землю – всім: 23 га території цукрового заводу забудують малозабезпечені та бійці АТО

– Потрібно негайно проводити збори гаражних кооперативів і людям все пояснити, – каже депутат. –  Голова кооперативу повинен терміново подати звернення в міську раду для отримання державного акту на всю землю.

Утім, як міський голова Сергій Надал, так і Віктор Кібляр тоді наполягли на ухваленні рішення у запропонованому депутатам варіанті.

Софія Левицька