Денис Малюська пояснив, чи штрафуватимуть з 11 жовтня тих, хто не повідомив про бенефіціарів

 

Глава Мін’юсту Денис Малюська на своїй сторінці у фейсбук написав, що із 11 жовтня не штрафуватимуть тих, хто не встиг подати інформацію про бенефіціарів.

«Усі налякані великим штрафами за неподання інформації про КБВ, які почнуть застосовуватися після 11 жовтня. Так от, у жовтні 2021 штрафів точно НЕ буде (і в листопаді також)», — написав Малюська

Як він повідомив, подати державному реєстратору відомості про КБВ повинні понад 1 млн юридичних осіб. Тим часом у нас дуже низька пропускна спроможність реєстраційної системи (наразі відомості подали лише 171 333 юрособи). Відтак пропуск реєстраційного часу – до 11 жовтня буде зумовлений об’єктивними причинами.

«На думку Мін’юсту, враховуючи поточний стан справ та презумпцію невинуватості, відсутня навіть гіпотетична можливість підтвердити належними доказами наявність вини (бодай у формі необережності) керівника юридичної особи, який не подав відомості про КБВ.

У таких умовах складання протоколів на керівників юросіб не є обгрунтованим та законним з огляду на відсутність усіх елементів складу правопорушення… Коротше кажучи, не рекомендую зараз брати штурмом державних реєстраторів та переплачувати космічні гроші юристам за допомогу з поданням відомостей про КБВ…».