Денісова назвала суму заборгованої пенсії, яку не отримали пенсіонери Донбасу

пенсійне посвідчення і грошіУкраїнським пенсіонерам з числа внутрішньо переміщених осіб і тим, які живуть на тимчасово непідконтрольній території Донбасу не виплати 33,6 млрд грн.

Такі дані, повідомила у Фейсбук уповноважена Верховної ради з прав людини Людмила Денісова, вона навела під час виїзного засідання профільного комітету ВР у Краматорську за наслідками моніторингу дотримання прав громадян України, які живуть у районі проведення ООС та на тимчасово окупованих територіях Донбасу.

“На 01.09.2019 року 259,6 тис. пенсіонерам ВПО не виплачено пенсію за минулий період на суму 8 096 623,4 тис. грн. що пов’язано з припиненням їх виплати та відсутністю відповідного порядку, який до цього часу не затверджено Кабінетом Міністрів України. В середньому заборгованість складає по 31 тис. грн. на особу, а загальна сума невиплачених пенсій пенсіонерам, які перебували на обліку в органах Фонду на територіях, що на сьогодні тимчасово окуповані, у період з червня 2016 року по квітень 2018 складає 33,6 млрд. грн”, – написала Людмила Денісова.

Читайте також: У скільки років на пенсію: в Україні підвищили вимоги до наявності трудового стажу (Відео)

Український омбудсмен підкреслила, що задля вирішення проблеми виплати заборгованої суми пенсіонерам Донбасу потрібно внести зміни в українське законодавство і підзаконні акти.

“По всіх зазначених проблемах мною були внесені відповідні подання та пропозиції щодо вдосконалення національного законодавства Премʼєр-міністру України”, – підкреслила уповноважена Верховної ради з прав людини Людмила Денісова.