День Перемоги: жодної партійної символіки, море квітів і шана ветеранам (Фото, Відео)

P5090046-nКвіти до Пагорба Слави, що у Старому парку Тернополя, сьогодні, 9 травня, тернополяни йшли покласти цілими родинами. Дехто молився і залишав лампадки.

Читайте також. 9 травня у Тернополі: церковні дзвони, Старий парк і панахида на цвинтарі

Нагадаємо, в урочистостях сьогодні брали участь представники місцевої влади, учасники Самооборони Майдану, члени громадських організацій – Автомайдану та інших. Хоча офіційну заявку до міліції про проведення масової акції подала тільки спілка ветеранів-афганців.

- Ви знаєте, ми помітили, що комунальні служби міста не встигають навести лад біля пам’ятних знаків, - каже жінка – донька ветерана війни, яка прийшла у парк із батьком і двома своїми внучками. – Тому ми з дівчатками самі посадили біля кожного монумента героям по дві квіточки – жовті чорнобривці…

У парку нині – 450 правоохоронців. Вони готові запобігти будь-яким провокаціям. Утім, самі тернополяни не налаштовані сьогодні створювати якийсь хаос. Вони прийшли пом’янути загиблих у Другій світовій війні. До того ж, моляться за те, щоб не розпочалися нові бойові дії на нашій території.

Вічний вогонь на Пагорбі Слави вже не запалюють давно. Адже потрібен серйозний ремонт системи. Однак люди туди теж піднімаються і кладуть квіти. Відремонтувати не завадило б і сходи та майданчик нагорі пагорба.

Довідково. О 12 год. у церквах битимуть поминальні дзвони. У цей же час на Микулинецькому цвинтарі священнослужителі відправлять панахиду біля могил жертв репресій і Другої світової війни. Участь у спільній відправі візьмуть представники влади міста та області. До слова, такі ж поминальні заходи проходять сьогодні по всій області.

Квіти, які посадили правнучки ветерана, який воював на Курській дузі. Чоловікові уже - майже 90 років.