Делегація із міста на Тернопільщині побувала у Польщі: підписано низку цікавих документів про співпрацю

фото: Чортківська міська рада
фото: Чортківська міська рада

У березні цього року у Чорткові побувала делегація з міста Устрики-Долішні на чолі з бургомістром Бартошем Ромовичем.

Польські гості були приємно вражені красою ошатного старовинного містечка над Серетом,  гостинністю його жителів і очільників.

Тоді, навесні, колеги із сусідньої держави долучились до челенджу «Прибираймо місто і садимо дерева у Чорткові – разом» і спільно з працівниками Чортківської міської ради та комунальниками посадили перших 320 дерев у парку «Моклеків».

І ось нещодавно делегація Чортківської міської ради на чолі із міським головою Володимиром Шматьком побувала в гостях у польських побратимів.

Тут наші земляки мали низку плідних зустрічей із представниками влади містечка Устрики-Долішні, а також розробили і підписали цікаві туристичні проєкти, які незабаром запрацюють у Чорткові.

Програма перебування  тут делегації українців була досить насиченою. Протягом двох днів чортківці вивчали досвід сусідів у розвитку туризму, цікавило їх і питання сортування та переробки сміття, тарифів на різноманітні послуги комунальних служб.

Гостям продемонстрували, як у місті працюють очисні каналізаційні споруди, як вирішується питання у сфері контролю за паркуванням, як працюють об’єкти освіти, на котрі були залучені проєктні і грантові гроші від Європейського Союзу.

А запозичити досвід у польських колег таки є в чому.

Устрики-Долішні – невелике містечко, чимось навіть схоже на Чортків. Тут проживає всього 10 тисяч населення. Але найголовніше, що тримає місто на плаву і розвиває його – це туризм.  Особливо зимовий.

Устрики-Долішні можуть прийняти до шести тисяч туристів за сезон! Але щоб так було, їм довелося розвиватися і працювати на результат не покладаючи рук.

У містечку діє інформаційно-туристичний центр «Центр туристи та промоції», де можна почерпнути інформацію про туристичні принади краю, про те, де поселитись та де поїсти. Там же є сувенірна продукція та роздаткові матеріали.

Головною метою візиту делегації з Чорткова було укладення домовленостей щодо написання спільних проєктів для залучення коштів від ЄС за програмою транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна.

Українська та польська сторони вирішили писати спільний проєкт у рамках туристичної та культурної співпраці, зокрема працювати над створенням туристично-інформаційного центру, туристичних піших та велосипедних маршрутів, інформаційних табло у 2020 році.

Також Чортків спільно з Устрики-Долішніми готуватиме заявку на великий інфраструктурний проєкт,  який вартуватиме 10 млн євро.

Чортків уже є європейським містом, але на досягнутому у міській раді не зупиняються. Тут працюють над все новими проєктами, щоб зробити місто по-справжньому багатим і красивим.