Декілька авіакомпаній світу заявили про скасування рейсів через повітряний простір Ірану

фото: Радіо Свобода Літак авіакомпанії Qantas
фото: Радіо Свобода
Літак авіакомпанії Qantas

Значна кількість світових авіакомпаній змінюють маршрути своїх рейсів, щоб уникнути прольоту над територіями, потенційно небезпечними через посилення напруженості між США та Іраном, повідомляє інформагенція Associated Press.

Австралійська авіакомпанія Qantas заявила, що змінює маршрут рейсу з Лондона до австралійського міста Перт, щоб не летіти над Іраном та Іраком, пише Радіо Свобода.

Malaysia Airlines заявляє, що «через останні події» її літаки уникають іранського повітряного простору.

Singapore Airlines також заявили, що рейси авіакомпанії до Європи будуть перенаправлені, щоб уникнути прольоту над Іраном.

Раніше про заборону для американських цивільних літаків польотів над Іраном, Іраком та деякими країнами Перської затоки повідомило Федеральна авіаційна адміністрація США (FAA).

Аналогічне попередження оприлюднило російське агентство «Росавіація». Російські авіакомпанії мають уникати польотів над Іраном, Іраком, Перською затокою та Оманською затокою «через ризики для безпеки міжнародних цивільних рейсів».

Німецька авіакомпанія Lufthansa заявила, що скасувала рейс із Франкфурта до Тегерану 8 січня, зважаючи на ситуацію, що склалася.