Деякі нюанси оформлення обов’язкового автострахування

Система обов’язкового страхування автомобілів давно вже працює в Україні. Багато власників авто переконалися в тому, що вона захищає права постраждалої сторони. Купуючи поліс ОСЦПВ, слід враховувати особливості його дії та оформлення, для того щоб запобігти неприємним сюрпризам.

Що таке франшиза та на який розмір компенсації можна розраховувати

Перед придбанням поліса ОСЦПВ варто звернути увагу на розмір франшизи. Це та сума, яку власник авто буде сплачувати самостійно у разі настання страхового випадку. Відповідно до законодавства, ця сума складатиме від 0 до 2600 грн. Тобто, наприклад, якщо при оформленні поліса вибраний варіант з франшизою 1500 грн, то цю суму страхувальник платить сам під час ДТП, а решту нараховує СК.

Також слід пам’ятати, що страхова сума за полісом ОСЦПВ — це фіксована межа на термін дії поліса, а не на одну ДТП. Приміром, якщо водій вже був винуватцем аварії та його страхова виплатила постраждалим компенсацію в розмірі 70 тис. грн, то при другій аварії протягом цього самого року компанія сплатить не більше ніж 50 тис. грн.

Відповідно до закону, страхові виплати зараз становлять такі суми: 130 тис. грн для відшкодування збитків, нанесених майну, і 260 тис. грн на компенсацію шкоди, завданої життю та здоров’ю. Якщо будуть завдані втрати, вартість яких перевищуватиме компенсацію, різницю доведеться виплачувати винуватцю аварії. Щоб цього не робити, багато водіїв купують поліс добровільного страхування, який дозволяє компенсувати до 500 тис. грн і навіть до мільйона. Зазвичай такий поліс можна придбати разом із полісом ОСЦПВ.

Слід пам’ятати, що, відповідно до законодавства, страхова компанія компенсує збитки, якщо в ДТП потрапили до 5 автомобілів.

Як слід діяти у разі настання страхового випадку і що таке пряме регулювання

Насамперед варто не забути зв’язатися із власною страховою та зробити те, що кажуть на гарячій лінії. Якщо розмір збитків орієнтовно становить до 50 тис. грн і немає постраждалих осіб, тоді можна не викликати поліцію і оформити електронний європротокол. Це спеціальний бланк уніфікованого для усієї Європи зразка. Він заповнюється водіями-учасниками ДТП на офіційному сайті Моторного (транспортного) страхового бюро України і потім надається інформація про це в страхову. На основі цього документа здійснюються виплати. Щоправда, це стає можливим, якщо обидва учасники не мають претензій один до одного і погодилися щодо того, хто з них винен у аварії.

Можна скоротити термін отримання страхової виплати, якщо ви стали постраждалою стороною під час ДТП. Для цього під час придбання поліса варто звернути увагу на це і обрати компанію, яка працює за системою прямого регулювання збитків по обов’язковому страхуванню відповідальності власників транспортних засобів. Тоді не потрібно буде очікувати виплат від іншої страхової, а можна мати справу лише з тією, де оформлено договір. До речі, участь у такій системі свідчить про те, що компанія відповідально ставиться до своїх обов’язків і чесно працює на ринку.