Де-факто в Україні вже не 45 млн населення, а 43 млн

укрЗа даними Державного комітету статистики на 1 лютого в Україні проживало понад 45 млн населення. Тепер за вирахуванням тих, хто живе у Криму — 43 млн.

Наша держава разом із територіальними втратами — анексією Криму — понесла втрати демографічного характеру. За даними Держкомстату, на 1 лютого 2014 року в Україні кількість наявного населення становила 45 410071 тис осіб, у Автономній республіці Крим — 1 966 801 тис, у Севастополі — 384 040.

Таким чином, нині в країні де-юре трохи більше як 45 млн населення, де-факто — вже 43 млн.

За словами директора інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Елли Лібанової, анексія Криму була давно передбачуваною. Варто тільки порівняти: у 1897 році більшість населення півострову становили татари. У 1926 році їх вже стало менше як росіян, а в 1939 році відбулося стрімке переселення на ці території росіян. Як сказала Елла Лібанова, у 1926 році в Криму проживало 28% росіян, у 1939-му — 50%, а в 1959 році вже 71%. Такі структурні демографічні зрушення без штучного впливу неможливі.

Тобто, Москва, витісняючи корінних жителів Криму — татар з їх територій, планомірно заселяла ці землі переселенцями. На картах України й в офіційних даних поки Крим рахується територією України. Очевидно, Україна ніколи не змириться з втратою півострова в юридичній площині. Але фактично Московія окупувала Крим надовго. Принаймні, як кажуть експерти, до тих пір, поки взятий курс на європейські цінності, викорінення корупції в Україні дасть відчутні результати в соціальній сфері.

Хіба тоді, порівнюючи життя у європейській Україні й імперській диктаторській Росії, кримчани згадають про те, де вони живуть де-юре й захочуть повернутися сюди де-факто.

Тіна ВЛАД.