ДБР просить дозволу у ВР притягти до кримінальної відповідальності нардепа за погрозу вбивством щодо Президента України

Софія Федина і Маруся Звіробій. Фото з відкритих джерел
Софія Федина і Маруся Звіробій. Фото з відкритих джерел

Держбюро розслідувань хоче притягти до кримінальної відповідальності нардепа від “Європейської солідарності” Софію Федину.

Як повідомляє ДБР, відповідне подання до ВР уже направлено, а проект повідомлення про підозру вже направлений на затвердеження в Генпрокуратуру.

До кримінальної відповідальності за погрози вбивства Президента України, крім Федини, ДБР хоче притягти і волонтерку Марусю Звіробій.

"Слідчі центрального апарату Державного бюро розслідувань у тісній співпраці та за оперативного супроводу Служби безпеки України скерували до Генеральної прокуратури України проект повідомлення про підозру у погрозі вбивством щодо Президента України чинній народній депутатці України та громадянці. Крім цього, до прокуратури направлено проект подання до Верховної Ради України про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності згаданої народної депутатки України", - сказано в повідомленні ДБР.

До кримінальної відповідальності Федину і Звіробій ДБР хоче притягти за їх коментар в ході прямої трансляції візиту Президента України в Золоте на Донбасі.

"6 жовтня 2019 року народна депутатка України та громадянка, перебуваючи у м. Львові, здійснили онлайн-трансляцію на відеохостингу «YouTube» та в соціальній мережі «Facebook», під час якої висловлювали погрози вбивством, адресовані Президенту України Володимиру Зеленському, пов’язані з його державною діяльністю", - проінформували в ДБР.

У Держбюро розслідувань уточнили юридичну кваліфікацію підозр: погроза вбивством щодо Президента України (ч. 1 ст. 346  Кримінального кодексу України).