Жданов назвав термін, протягом якого Росія не зможе піти у військовий наступ на Україну

Олег Жданов. Фото з відкритих джерел

Війська РФ біля кордонів України зараз не є ударним угрупованням. Щоб створити таке угруповання для військового вторгнення в Україну, Росії знадобиться мінімум пів року.

Такий термін, протягом якого Росія не зможе здійснити нове військове вторгнення в Україну, військовий експерт Олег Жданов назвав в ефірі телеканалу “Україна 24“.

“Напередодні Нового року Росія повернула близько 10 тисяч військовослужбовців до пунктів постійної дислокації. Тобто відвели їх із полігонів, де вони проводили свої навчання. Тому на сьогодні прямої загрози від Росії Україні немає. Я нагадаю слова головнокомандувача Збройних сил України, що ми не спостерігаємо формування ударного угруповання сьогодні, і що у смузі 200-250 км вздовж кордону, за винятком ОРДЛО, російських військ не спостерігається”, – сказав Жданов.

Читайте також: Стала відома відстань до кордонів України, на яку РФ стягнула свої війська

Військовий експерт зазначив, що швидко чи таємно зібрати ударне угруповання військ для вторгнення в Україну Росії не вдасться в жодному випадку.

"Мінімальний термін, щоб Росія підготувалася до активних бойових дій, - це 6 місяців, не менше. Щоб підготувати війська, зібрати їх у купу, накопичити військово-технічні засоби та боєприпаси, призвати особовий склад резерву, - це буде 6 місяців. Ми це все побачимо, тому що сьогодні приховано це зробити неможливо», - наголосив експерт.

Читайте також: Командування армії РФ заявило про відведення частини військ від кордонів України

Тим часом, підкреслив Олег Жданов, Україна має використати для подальшого активного зміцнення своєї обороноздатності.

"Головним гаслом нашої країни має стати "Хочеш миру - готуйся до війни". Нам треба повернутись обличчям до Збройних сил, до державного оборонного замовлення. Чим сильнішими будуть наші Збройні сили, тим спокійніше ми почуватимемося у своїй країні", - наголосив Олег Жданов.