“ДАЙ” повернулися на дорогу! Скаргу з Тернополя активісти вже надіслати у Київ

imagesВодію-тернополянину, який порушив правила і перетнув суцільну смугу, працівники ДАІ запропонували: або складаємо протокол і платиш штраф, або «рішаємо».

Активісти тернопільського осередку ВО «Автомайдан» обурені поверненням хабарників у погонах на дороги області.

Читайте також. За 10 місяців на Тернопіллі звільнили 10 міліціонерів за те, що п’яними сідали за кермо (Відео)

Вони вимагають у начальника обласної ДАІ негайно звільнити тих підлеглих з роботи. В іншому разі погрожують пікетами, припиненням співпраці та допомоги, у т. ч. працівникам ДАІ, які воюють у зоні АТО.

Отже… Вибір – або штраф, або «без протоколу», але за окрему плату – запропонували працівники ДАІ тернопільському водієві сьогодні, 25 листопада. Сталося це близько 16 год. на трасі Тернопіль-Підволочиськ, поблизу с. Ступки.

Водій погоджується, що правила порушив і готовий був понести покарання, але обурився поверненням на дороги області людей у погонах, які пропонують заплющити очі на порушення за «окрему плату». Тому чоловік звернувся до активістів тернопільського осередку ВО «Автомайдан». Також він повідомив, що разом із ним затримали ще одного водія за подібне порушення. Того чоловіка працівники ДАІ чомусь відпустили. Коли водій поцікавився, чому так – інспектори і йому одразу віддали документи, сіли до службового авто і поїхали.

Читайте також. Ініціативи з Тернополя: акція «Відкриті двері ДАІ» керівництву структури не сподобалася

– Ми виїхали на місце, яке вказав водій, – розповів голова ТО ВО «Автомайдан» Ігор Василів. – Працівники ДАІ за тих 10 хвилин уже переїхали і стояли при в’їзді в село Романівка. Коли ми під’їхали до патрульного авто, ці ж працівники ДАІ вже зупинили вантажівку і «Рено».

Водії цих авто саме просили інспекторів повернути листок, на якому вони записали їхні особисті дані. Інспектори відпиралися, мовляв, нічого не записували. Однак на руці одного з них активісти помітили напис кульковою ручкою. Це й були дані автомобіля водія, який раніше поскаржився автомайданівцям, що у нього вимагали хабар.

Читайте також. Робота УДАІ за місяць: кілька п’яних посадовців за кермом, чергування у свята та в Одесі (Відео)

– Нас цікавить, на якій підставі інспектори ДАІ незаконно збирають особисті дані водіїв? – запитує Ігор Василів. – Збирання інформації без згоди на те власника є незаконним.

Водії також повідомили активістам, що працівники ДАІ фотографували їх на місці зупинки на мобільні телефони і погрожували, що штрафи прийдуть разом із фото додому.

– В інспекторів ДАІ вилучили два аркуші з особистими даними громадян – вони все записали просто на обкладинці книжки протоколів, – повідомили автомайданівці. – Фото цих записів у нас є. Однак ми не публікуємо їх через захист персональних даних громадян.

Читайте також. «Майже 20% аварій спричиняють водії, які сіли за кермо п’яними», — Андрій Матрифайло (Відео)

Окрім того, патрульне авто інспектори припаркували із порушеннями, запевняють активісти.

– Ми звертаємось до начальника обласної ДАІ Андрія Матрифайла з вимогою звільнити цих інспекторів і провести службове розслідування щодо працівників 2-го взводу батальйону ДПС, – заявив Ігор Василів. – Вважаємо, що ми маємо повне право це робити.

Активісти «Автомайдану» нагадують керівництву ДАІ, що саме вони повернули інспекторів на дороги після погромів і ночі гніву. Саме автомайданівці чергували разом із інспекторами протягом чотирьох місяців, адже хотіли змінити щось у нашій державі. Саме активісти «Автомайдану» постійно допомагають працівникам ДАІ, які зараз перебувають у зоні АТО.

Читайте також. Підволочиськ: автомайданівці відстежили фури перевантажені на 30 тонн (Відео, Фото)

– Вимагаємо відновити “круглі столи” у ДАІ, які проводили одразу після Революції Гідності, – каже Ігор Василів. – Адже під час цих зустрічей активісти повідомляли керівництву ДАІ про подібні випадки і безлад, який собі дозволяють чинити його підлеглі.

До речі, копії фото аркушів, на яких двоє інспекторів збирали особисті дані водіїв, активісти вже передали керівнику Департаменту ДАІ панові Сіренку.

– Попереджаємо, якщо не будуть вжиті заходи щодо вищевказаних вимагачів у погонах, ми пікетуватимемо обласну ДАІ і припиняємо будь-яку співпрацю і допомогу навіть тим інспекторам, які зараз служать в АТО, – погрожують автомайданівці.

Софія Левицька