ДАІ турбується про пішоходів та нагадує про безпеку дорожнього руху

перехідЗ початку 2014 року в Україні сталося 450 дорожньо-транспортних пригод за участю пішоходів, в яких 91 людина загинула, ще 391 отримали тілесні ушкодження. З власної вини під колесами авто загинуло 53 пішохода, 148 травмувалися. Повідомляє прес-служба ДАІ МВСУ.

ДАІ нагадує пішоходам, що вони є учасниками дорожнього руху, й відповідно мають як права, так і обов’язки. На жаль, багато людей про це забувають. І поспішаючи у власних справах часто переходять дорогу в невстановленому для цього місці,   та ще й в безпосередній близькості від транспорту, що рухається. Тож шановні пішоходи дотримуйтесь правил безпечної поведінки на дорозі, це  допоможе уникнути небезпеки на дорозі. Також в зимовий період, коли світловий день короткий, а на дорогах через складні погодні умови часто недостатня видимість, пішим учасникам дорожнього руху вкрай важливо виділити себе на дорозі. Використання світлоповертаючих елементів дозволить водієві завчасно побачити пішохода на дорозі, й заздалегідь подбати про зупинку, або зниження швидкості руху.

 У свою чергу водіям потрібно дотримуватися правил проїзду пішохідних переходів, вибирати швидкість руху, виходячи з дорожньої обстановки, позначати свій транспортний засіб ближнім світлом фар, використовуючи його в умовах поганої видимості навіть вдень, цим ви убезпечите себе та інших учасників дорожнього руху від дорожньо-транспортних пригод.

Державтоінспекція закликає і водіїв, і пішоходів до суворого дотримання Правил дорожнього руху, уважності та обережності на автодорогах, ставлення з повагою до інших учасників дорожнього руху. Пам’ятайте, що тільки від нас з вами залежить безпека на дорогах, життя інших людей та ваше власне життя!

Прес-служба Департаменту

ДАІ МВС України